Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Bawang
Kalori & fakta pemakanan
dibakar
43
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.2 g
Karbo9.9 g
Lemak0.2 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 43 kcal —
- Protein 1.2 g 2%
- Karbohidrat 9.9 g 4%
- Lemak 0.2 g 0%
- Serat 2.7 g 10%
- Gula 7.7 g —
- Natrium 4 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 2 µg 0%
- Vitamin C 3 mg 3%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin E 0.36 mg 2%
- Tiamina (B1) 0.11 mg 9%
- Riboflavin (B2) 0.02 mg 2%
- Niasin (B3) 0.3 mg 2%
- Asid pantotenik (B5) 0.04 mg 1%
- Vitamin B6 0.1 mg 6%
- Biotin (B7) 1 µg 3%
- Folat (B9) 11 µg 3%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 37 mg 3%
- Zat besi 0.37 mg 2%
- Magnesium 10 mg 2%
- Fosforus 29 mg 2%
- Kalium 172 mg 4%
- Zink 0.2 mg 2%
- Kuprum 0.05 mg 6%
- Mangan 0.12 mg 5%
- Iodin 2 µg 1%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 43 | 1.2 g | 9.9 g | 0.2 g |
| 50 g | 50 g | 22 | 0.6 g | 5 g | 0.1 g |
| 150 g | 150 g | 65 | 1.8 g | 15 g | 0.3 g |
| 200 g | 200 g | 86 | 2.4 g | 20 g | 0.4 g |
| 250 g | 250 g | 108 | 3 g | 25 g | 0.5 g |
Makanan serupa
- Bawang gorengproduk siap575 kcal / 100 g
- Bawang merah46 kcal / 100 g
- Bawang kuningkuning, ditumis123 kcal / 100 g
- Bawang manismanis, mentah32 kcal / 100 g
- Serbuk bawang besar341 kcal / 100 g
- Ubi keledekdibakar88 kcal / 100 g
- Yamdibakar153 kcal / 100 g
- Lobak merahdibakar114 kcal / 100 g
- Daun bawangbebawang sahaja, mentah35 kcal / 100 g
- Bawang karamelbuatan sendiri138 kcal / 100 g
Soalan tentang Bawang
Berapa kalori dalam 100 g Bawang?
100 g Bawang mengandungi 43 kcal, dengan 1.2 g protein, 9.9 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Bawang?
50 g Bawang mengandungi 22 kcal, dengan 0.6 g protein, 5 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Bawang?
150 g Bawang mengandungi 65 kcal, dengan 1.8 g protein, 15 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Bawang?
200 g Bawang mengandungi 86 kcal, dengan 2.4 g protein, 20 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Bawang?
250 g Bawang mengandungi 108 kcal, dengan 3 g protein, 25 g karbohidrat dan 0.5 g lemak.
Sumber: CoFID (UK) 13-589 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat