Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Kacang panjang
Kalori & fakta pemakanan
mentah
47
kalorikcal setiap 100 g
Protein2.8 g
Karbo8.4 g
Lemak0.4 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 47 kcal —
- Protein 2.8 g 6%
- Karbohidrat 8.4 g 3%
- Lemak 0.4 g 1%
- Lemak tepu 0.1 g 1%
- Natrium 4 mg 0%
- Kolesterol 0 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 43 µg 5%
- Vitamin C 18.8 mg 21%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Tiamina (B1) 0.11 mg 9%
- Riboflavin (B2) 0.11 mg 8%
- Niasin (B3) 0.41 mg 3%
- Asid pantotenik (B5) 0.06 mg 1%
- Vitamin B6 0.02 mg 1%
- Folat (B9) 62 µg 16%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 50 mg 4%
- Zat besi 0.47 mg 3%
- Magnesium 44 mg 10%
- Fosforus 59 mg 5%
- Kalium 240 mg 5%
- Zink 0.37 mg 3%
- Kuprum 0.05 mg 5%
- Mangan 0.21 mg 9%
- Selenium 1.5 µg 3%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 47 | 2.8 g | 8.4 g | 0.4 g |
| 50 g | 50 g | 24 | 1.4 g | 4.2 g | 0.2 g |
| 150 g | 150 g | 71 | 4.2 g | 13 g | 0.6 g |
| 200 g | 200 g | 94 | 5.6 g | 17 g | 0.8 g |
| 250 g | 250 g | 118 | 7 g | 21 g | 1 g |
Makanan serupa
- Kacang botorkacang botor, hijau, mentah49 kcal / 100 g
- Kacang dallenggai muda, mentah44 kcal / 100 g
- Taugehmentah25 kcal / 100 g
- Pucuk daun kacang dalmentah29 kcal / 100 g
- Asparagusmentah20 kcal / 100 g
- Ubi kacang botolkacang botol, mentah148 kcal / 100 g
- Kacangmaseluruh, kering, mentah311 kcal / 100 g
- Daun kacang botolmentah74 kcal / 100 g
Soalan tentang Kacang panjang
Berapa kalori dalam 100 g Kacang panjang?
100 g Kacang panjang mengandungi 47 kcal, dengan 2.8 g protein, 8.4 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Kacang panjang?
50 g Kacang panjang mengandungi 24 kcal, dengan 1.4 g protein, 4.2 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Kacang panjang?
150 g Kacang panjang mengandungi 71 kcal, dengan 4.2 g protein, 13 g karbohidrat dan 0.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Kacang panjang?
200 g Kacang panjang mengandungi 94 kcal, dengan 5.6 g protein, 17 g karbohidrat dan 0.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Kacang panjang?
250 g Kacang panjang mengandungi 118 kcal, dengan 7 g protein, 21 g karbohidrat dan 1 g lemak.
Sumber: Canadian Nutrient File 2080 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat