Știi ce ai în farfurie
Friptură de pulpă de vită
Calorii și informații nutriționale
carne de vită, grăsime și carne slabă separabile, tăiat la 1/8" grăsime, select, gătit, înăbușit
Informații nutriționale
Per 100 g% din VNR- Calorii 240 kcal —
- Proteine 33 g 65%
- Glucide 0 g 0%
- Grăsimi 11 g 14%
- Grăsimi saturate 4,2 g 21%
- Fibre 0 g 0%
- Zaharuri 0 g —
- Sodiu 43 mg 2%
- Colesterol 98 mg 33%
Vitamine și minerale
Per 100 g% din VNRVitamine
- Vitamina A 0 µg 0%
- Vitamina C 0 mg 0%
- Vitamina E 0,47 mg 3%
- Vitamina K 1,7 µg 1%
- Tiamină (B1) 0,08 mg 7%
- Riboflavină (B2) 0,16 mg 13%
- Niacină (B3) 5,5 mg 34%
- Acid pantotenic (B5) 0,65 mg 13%
- Vitamina B6 0,43 mg 25%
- Folat (B9) 10 µg 3%
- Vitamina B12 1,7 µg 70%
- Colină 124 mg 23%
Minerale
- Calciu 8 mg 1%
- Fier 2,6 mg 15%
- Magneziu 22 mg 5%
- Fosfor 208 mg 17%
- Potasiu 269 mg 6%
- Zinc 5,6 mg 51%
- Cupru 0,09 mg 9%
- Mangan 0,01 mg 1%
- Seleniu 32,6 µg 59%
Calorii per porție
| Porție | Greutate | Calorii | Proteine | Glucide | Grăsimi |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 240 | 33 g | 0 g | 11 g |
| 1 porție | 85 g | 204 | 28 g | 0 g | 9,5 g |
| 2 porții | 170 g | 408 | 56 g | 0 g | 19 g |
| ½ porție | 42,5 g | 102 | 14 g | 0 g | 4,8 g |
| 3 porții | 255 g | 612 | 83 g | 0 g | 29 g |
| 4 porții | 340 g | 816 | 111 g | 0 g | 38 g |
| 50 g | 50 g | 120 | 16 g | 0 g | 5,6 g |
| 150 g | 150 g | 360 | 49 g | 0 g | 17 g |
| 200 g | 200 g | 480 | 65 g | 0 g | 22 g |
| 250 g | 250 g | 600 | 82 g | 0 g | 28 g |
Alimente similare
- Friptură slabă de pulpă de vită selectcarne de vită, doar carne slabă, tăiat la 1/8" grăsime, select, gătit, înăbușit205 kcal / 100 g
- Friptură de pulpă inferioară de vităcarne de vită, doar carne slabă, curățată la 1/8" de grăsime, choice, gătit, înăbușit228 kcal / 100 g
- Șnițel din pulpă interioară de vitășold, (superior), fără os, slab și gras, tăiere 0 mm (0), gătit, înăbușit219 kcal / 100 g
- Șnițel din pulpă de vitădoar carne slabă, fasonat la 1/8129 kcal / 100 g
- Carne de vită pulpăcarne slabă și grăsime separabilă, fasonată la 0" grăsime, select, gătit, înăbușit200 kcal / 100 g
- Pulpă de vităcarne slabă și grăsime separabilă, fasonată la 1/8" grăsime, select, gătit, înăbușit225 kcal / 100 g
- Biftec din pulpă de vităfără os, doar carne slabă separabilă, curățat la 0" grăsime, select, gătit, la grătar158 kcal / 100 g
- Pulpă superioară de vităcarne slabă și grăsime separabile, fasonat la 0" grăsime, toate gradele, gătit, înăbușit209 kcal / 100 g
- Carne de vită pulpă tăietură întreagădoar carne slabă, fasonat la 1/4" grăsime, select, gatit, la grătar172 kcal / 100 g
- Biftec din antrec superiorcarne slabă și grăsime separate, curățate la 1/8" de grăsime, choice, gătit, prăjit în tigaie313 kcal / 100 g
Întrebări despre Friptură de pulpă de vită
Câte calorii are 100 g de Friptură de pulpă de vită?
100 g de Friptură de pulpă de vită are 240 kcal, 33 g proteine, 0 g glucide și 11 g grăsimi.
Câte calorii are 1 porție (85 g) de Friptură de pulpă de vită?
1 porție (85 g) de Friptură de pulpă de vită are 204 kcal, 28 g proteine, 0 g glucide și 9,5 g grăsimi.
Câte calorii are 2 porții (170 g) de Friptură de pulpă de vită?
2 porții (170 g) de Friptură de pulpă de vită are 408 kcal, 56 g proteine, 0 g glucide și 19 g grăsimi.
Câte calorii are ½ porție (42,5 g) de Friptură de pulpă de vită?
½ porție (42,5 g) de Friptură de pulpă de vită are 102 kcal, 14 g proteine, 0 g glucide și 4,8 g grăsimi.
Câte calorii are 3 porții (255 g) de Friptură de pulpă de vită?
3 porții (255 g) de Friptură de pulpă de vită are 612 kcal, 83 g proteine, 0 g glucide și 29 g grăsimi.
Câte calorii are 4 porții (340 g) de Friptură de pulpă de vită?
4 porții (340 g) de Friptură de pulpă de vită are 816 kcal, 111 g proteine, 0 g glucide și 38 g grăsimi.
Câte calorii are 50 g de Friptură de pulpă de vită?
50 g de Friptură de pulpă de vită are 120 kcal, 16 g proteine, 0 g glucide și 5,6 g grăsimi.
Câte calorii are 150 g de Friptură de pulpă de vită?
150 g de Friptură de pulpă de vită are 360 kcal, 49 g proteine, 0 g glucide și 17 g grăsimi.
Sursa: USDA FoodData Central 169521 · per 100 g · glucidele conform etichetei UE, fără fibre