Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Urad dahl
Kalori & fakta pemakanan
buatan sendiri
81
kalorikcal setiap 100 g
Protein4.8 g
Karbo8.7 g
Lemak3.2 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 81 kcal —
- Protein 4.8 g 10%
- Karbohidrat 8.7 g 3%
- Lemak 3.2 g 4%
- Lemak tepu 0.4 g 2%
- Serat 2.7 g 10%
- Gula 0.8 g —
- Natrium 334 mg 15%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 26 µg 3%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Tiamina (B1) 0.03 mg 3%
- Riboflavin (B2) 0.05 mg 4%
- Niasin (B3) 0.3 mg 2%
- Asid pantotenik (B5) 0.26 mg 5%
- Biotin (B7) 1.6 µg 5%
- Folat (B9) 38 µg 10%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 31 mg 2%
- Zat besi 1.2 mg 7%
- Magnesium 35 mg 8%
- Fosforus 75 mg 6%
- Kalium 262 mg 6%
- Zink 0.6 mg 5%
- Kuprum 0.15 mg 17%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 81 | 4.8 g | 8.7 g | 3.2 g |
| 50 g | 50 g | 41 | 2.4 g | 4.4 g | 1.6 g |
| 150 g | 150 g | 122 | 7.2 g | 13 g | 4.8 g |
| 200 g | 200 g | 162 | 9.6 g | 17 g | 6.4 g |
| 250 g | 250 g | 203 | 12 g | 22 g | 8 g |
Makanan serupa
- Urad dahl hitamdikupas, belah, kering, mentah298 kcal / 100 g
- Dhal urad hitamchilki urad, dibelah, dikeringkan, mentah287 kcal / 100 g
- Dahl campurbuatan sendiri60 kcal / 100 g
- Kari kacang hitam Bengaliseluruh, buatan sendiri76 kcal / 100 g
- Kari kacang hitam Gujaratseluruh, buatan sendiri154 kcal / 100 g
- Urad gram hitamseluruh, kering, mentah275 kcal / 100 g
- Kacang hijau324 kcal / 100 g
- Kacang urad hitamutuh291 kcal / 100 g
- Dal dhokaribuatan sendiri123 kcal / 100 g
- Dahl kacang mungkering, mentah291 kcal / 100 g
Soalan tentang Urad dahl
Berapa kalori dalam 100 g Urad dahl?
100 g Urad dahl mengandungi 81 kcal, dengan 4.8 g protein, 8.7 g karbohidrat dan 3.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Urad dahl?
50 g Urad dahl mengandungi 41 kcal, dengan 2.4 g protein, 4.4 g karbohidrat dan 1.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Urad dahl?
150 g Urad dahl mengandungi 122 kcal, dengan 7.2 g protein, 13 g karbohidrat dan 4.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Urad dahl?
200 g Urad dahl mengandungi 162 kcal, dengan 9.6 g protein, 17 g karbohidrat dan 6.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Urad dahl?
250 g Urad dahl mengandungi 203 kcal, dengan 12 g protein, 22 g karbohidrat dan 8 g lemak.
Sumber: CoFID (UK) 12-468 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat