Știi ce ai în farfurie
Brânză quark
Calorii și informații nutriționale
gras
118
caloriikcal per 100 g
Proteine7,5 g
Glucide3,6 g
Grăsimi8 g
Informații nutriționale
Per 100 g% din VNR- Calorii 118 kcal —
- Proteine 7,5 g 15%
- Glucide 3,6 g 1%
- Grăsimi 8 g 10%
- Grăsimi saturate 5,2 g 26%
- Fibre 0 g 0%
- Zaharuri 2,8 g —
Calorii per porție
| Porție | Greutate | Calorii | Proteine | Glucide | Grăsimi |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 118 | 7,5 g | 3,6 g | 8 g |
| 50 g | 50 g | 59 | 3,8 g | 1,8 g | 4 g |
| 150 g | 150 g | 177 | 11 g | 5,4 g | 12 g |
| 200 g | 200 g | 236 | 15 g | 7,2 g | 16 g |
| 250 g | 250 g | 295 | 19 g | 9 g | 20 g |
Alimente similare
- Brânză quark natur0% grăsimi48 kcal / 100 g
- Brânză quark cu fructegras125 kcal / 100 g
- Brânză quark simplă7-8% grăsime116 kcal / 100 g
- Brânză quark din lapte de oaienat, aproximativ 5% grăsime93 kcal / 100 g
- Brânză quark din lapte de caprănat, aproximativ 7% grăsime98 kcal / 100 g
- Caș din lapte integral147 kcal / 100 g
- Quark simplu0,2% grăsime64 kcal / 100 g
- Iaurt cu quarktip brânză proaspătă, fără grăsimi, simplu, nesărat64 kcal / 100 g
- Brânză cottagefără grăsimi, cu conținut redus de lactoză84 kcal / 100 g
- 5 % fidm. quark cheese56 kcal / 100 g
Întrebări despre Brânză quark
Câte calorii are 100 g de Brânză quark?
100 g de Brânză quark are 118 kcal, 7,5 g proteine, 3,6 g glucide și 8 g grăsimi.
Câte calorii are 50 g de Brânză quark?
50 g de Brânză quark are 59 kcal, 3,8 g proteine, 1,8 g glucide și 4 g grăsimi.
Câte calorii are 150 g de Brânză quark?
150 g de Brânză quark are 177 kcal, 11 g proteine, 5,4 g glucide și 12 g grăsimi.
Câte calorii are 200 g de Brânză quark?
200 g de Brânză quark are 236 kcal, 15 g proteine, 7,2 g glucide și 16 g grăsimi.
Câte calorii are 250 g de Brânză quark?
250 g de Brânză quark are 295 kcal, 19 g proteine, 9 g glucide și 20 g grăsimi.
Sursa: NEVO (Netherlands) 307 · per 100 g · glucidele conform etichetei UE, fără fibre