Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Susu
Kalori & fakta pemakanan
separuh skim, dipasteur
46
kalorikcal setiap 100 g
Protein3.2 g
Karbo4.6 g
Lemak1.6 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 46 kcal —
- Protein 3.2 g 6%
- Karbohidrat 4.6 g 2%
- Lemak 1.6 g 2%
- Lemak tepu 1 g 5%
- Serat 0 g 0%
- Gula 4.6 g —
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 46 | 3.2 g | 4.6 g | 1.6 g |
| 50 g | 50 g | 23 | 1.6 g | 2.3 g | 0.8 g |
| 150 g | 150 g | 69 | 4.8 g | 6.9 g | 2.4 g |
| 200 g | 200 g | 92 | 6.4 g | 9.2 g | 3.2 g |
| 250 g | 250 g | 115 | 8 g | 12 g | 4 g |
Makanan serupa
- Susu skimceCAir, 0.1% lemak33 kcal / 100 g
- Susu rendah lemak1.5% lemak, diproses pada suhu ultra tinggi44 kcal / 100 g
- Susu coklatcecair, skim55 kcal / 100 g
- Susu separuh skimUHT46 kcal / 100 g
- Susu kambingdipasteur62 kcal / 100 g
- Kejudipasteur312 kcal / 100 g
- Krim30% lemak, separuh pekat, uht294 kcal / 100 g
- Susu separa skimsepara skim45 kcal / 100 g
- Susu lembusepara skim46 kcal / 100 g
- Susu penuh krimdipasteur, purata63 kcal / 100 g
Soalan tentang Susu
Berapa kalori dalam 100 g Susu?
100 g Susu mengandungi 46 kcal, dengan 3.2 g protein, 4.6 g karbohidrat dan 1.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Susu?
50 g Susu mengandungi 23 kcal, dengan 1.6 g protein, 2.3 g karbohidrat dan 0.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Susu?
150 g Susu mengandungi 69 kcal, dengan 4.8 g protein, 6.9 g karbohidrat dan 2.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Susu?
200 g Susu mengandungi 92 kcal, dengan 6.4 g protein, 9.2 g karbohidrat dan 3.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Susu?
250 g Susu mengandungi 115 kcal, dengan 8 g protein, 12 g karbohidrat dan 4 g lemak.
Sumber: BEDCA (Spain) 916 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat