Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Aspagus dalam tin
Kalori & fakta pemakanan
ditoskan
20
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.6 g
Karbo1.2 g
Lemak0.7 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 20 kcal —
- Protein 1.6 g 3%
- Karbohidrat 1.2 g 0%
- Lemak 0.7 g 1%
- Lemak tepu 0.2 g 1%
- Serat 1.6 g 6%
- Gula 1 g —
- Natrium 287 mg 12%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 41.1 µg 5%
- Vitamin C 18.4 mg 20%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin E 1.4 mg 9%
- Vitamin K 41.3 µg 34%
- Tiamina (B1) 0.06 mg 5%
- Riboflavin (B2) 0.1 mg 8%
- Niasin (B3) 0.95 mg 6%
- Asid pantotenik (B5) 0.14 mg 3%
- Vitamin B6 0.11 mg 6%
- Folat (B9) 87 µg 22%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 16 mg 1%
- Zat besi 1.8 mg 10%
- Magnesium 10 mg 2%
- Fosforus 43 mg 3%
- Kalium 172 mg 4%
- Zink 0.4 mg 4%
- Kuprum 0.1 mg 11%
- Mangan 0.17 mg 7%
- Selenium 0.97 µg 2%
- Iodin 0.53 µg 0%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 20 | 1.6 g | 1.2 g | 0.7 g |
| 50 g | 50 g | 10 | 0.8 g | 0.6 g | 0.3 g |
| 150 g | 150 g | 30 | 2.4 g | 1.8 g | 1 g |
| 200 g | 200 g | 41 | 3.1 g | 2.4 g | 1.3 g |
| 250 g | 250 g | 51 | 3.9 g | 3 g | 1.6 g |
Makanan serupa
- Bayam dalam tinpek biasa, pepejal tos23 kcal / 100 g
- Artichoke dalam tintos40 kcal / 100 g
- Asparteragusdalam air garam, ditoskan24 kcal / 100 g
- Asparagus putih, dalam tin24 kcal / 100 g
- Asparteragus putihdalam tin17 kcal / 100 g
- Kentang dalam tintos57 kcal / 100 g
- Asparagus sejuk bekudirebus, ditos18 kcal / 100 g
- Aprikot dalam tindalam sirap ringan, ditoskan61 kcal / 100 g
- Salsify tintos29 kcal / 100 g
- Nanas tindalam jus nanas, ditoskan56 kcal / 100 g
Soalan tentang Aspagus dalam tin
Berapa kalori dalam 100 g Aspagus dalam tin?
100 g Aspagus dalam tin mengandungi 20 kcal, dengan 1.6 g protein, 1.2 g karbohidrat dan 0.7 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Aspagus dalam tin?
50 g Aspagus dalam tin mengandungi 10 kcal, dengan 0.8 g protein, 0.6 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Aspagus dalam tin?
150 g Aspagus dalam tin mengandungi 30 kcal, dengan 2.4 g protein, 1.8 g karbohidrat dan 1 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Aspagus dalam tin?
200 g Aspagus dalam tin mengandungi 41 kcal, dengan 3.1 g protein, 2.4 g karbohidrat dan 1.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Aspagus dalam tin?
250 g Aspagus dalam tin mengandungi 51 kcal, dengan 3.9 g protein, 3 g karbohidrat dan 1.6 g lemak.
Sumber: ANSES–Ciqual (France) 20076 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat