Știi ce ai în farfurie
Kibby, Puerto Rican style
Calorii și informații nutriționale
Informații nutriționale
Per 100 g% din VNR- Calorii 168 kcal —
- Proteine 8,8 g 18%
- Glucide 15 g 5%
- Grăsimi 7,2 g 9%
- Grăsimi saturate 2,7 g 13%
- Fibre 3,1 g 11%
- Zaharuri 0,8 g —
- Sodiu 558 mg 24%
- Colesterol 24 mg 8%
Vitamine și minerale
Per 100 g% din VNRVitamine
- Vitamina A 1 µg 0%
- Vitamina C 0,9 mg 1%
- Vitamina D 0 µg 0%
- Vitamina E 0,08 mg 1%
- Vitamina K 1,9 µg 2%
- Tiamină (B1) 0,06 mg 5%
- Riboflavină (B2) 0,08 mg 6%
- Niacină (B3) 2,3 mg 14%
- Vitamina B6 0,14 mg 8%
- Folat (B9) 8 µg 2%
- Vitamina B12 0,55 µg 23%
- Colină 24,5 mg 4%
Minerale
- Calciu 22 mg 2%
- Fier 1,3 mg 7%
- Magneziu 44 mg 10%
- Fosfor 121 mg 10%
- Potasiu 206 mg 4%
- Zinc 1,9 mg 17%
- Cupru 0,11 mg 12%
- Seleniu 5,8 µg 11%
Calorii per porție
| Porție | Greutate | Calorii | Proteine | Glucide | Grăsimi |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 168 | 8,8 g | 15 g | 7,2 g |
| 1 porție | 55 g | 92 | 4,8 g | 8,2 g | 4 g |
| 2 porții | 110 g | 185 | 9,6 g | 16 g | 7,9 g |
| ½ porție | 27,5 g | 46 | 2,4 g | 4,1 g | 2 g |
| 3 porții | 165 g | 277 | 15 g | 25 g | 12 g |
| 4 porții | 220 g | 370 | 19 g | 33 g | 16 g |
| 50 g | 50 g | 84 | 4,4 g | 7,4 g | 3,6 g |
| 150 g | 150 g | 252 | 13 g | 22 g | 11 g |
| 200 g | 200 g | 336 | 18 g | 30 g | 14 g |
| 250 g | 250 g | 420 | 22 g | 37 g | 18 g |
Alimente similare
- Meat loaf puerto rican style325 kcal / 100 g
- Stewed seasoned ground beef puerto rican style278 kcal / 100 g
- Stuffed cabbage with meat puerto rican style207 kcal / 100 g
- Ripe plantain meat pie puerto rican style315 kcal / 100 g
- Stuffed cabbage with meat and rice syrian dish puerto rican style84 kcal / 100 g
- Stewed pork puerto rican style200 kcal / 100 g
- Hayacas puerto rican style157 kcal / 100 g
Întrebări despre Kibby, Puerto Rican style
Câte calorii are 100 g de Kibby, Puerto Rican style?
100 g de Kibby, Puerto Rican style are 168 kcal, 8,8 g proteine, 15 g glucide și 7,2 g grăsimi.
Câte calorii are 1 porție (55 g) de Kibby, Puerto Rican style?
1 porție (55 g) de Kibby, Puerto Rican style are 92 kcal, 4,8 g proteine, 8,2 g glucide și 4 g grăsimi.
Câte calorii are 2 porții (110 g) de Kibby, Puerto Rican style?
2 porții (110 g) de Kibby, Puerto Rican style are 185 kcal, 9,6 g proteine, 16 g glucide și 7,9 g grăsimi.
Câte calorii are ½ porție (27,5 g) de Kibby, Puerto Rican style?
½ porție (27,5 g) de Kibby, Puerto Rican style are 46 kcal, 2,4 g proteine, 4,1 g glucide și 2 g grăsimi.
Câte calorii are 3 porții (165 g) de Kibby, Puerto Rican style?
3 porții (165 g) de Kibby, Puerto Rican style are 277 kcal, 15 g proteine, 25 g glucide și 12 g grăsimi.
Câte calorii are 4 porții (220 g) de Kibby, Puerto Rican style?
4 porții (220 g) de Kibby, Puerto Rican style are 370 kcal, 19 g proteine, 33 g glucide și 16 g grăsimi.
Câte calorii are 50 g de Kibby, Puerto Rican style?
50 g de Kibby, Puerto Rican style are 84 kcal, 4,4 g proteine, 7,4 g glucide și 3,6 g grăsimi.
Câte calorii are 150 g de Kibby, Puerto Rican style?
150 g de Kibby, Puerto Rican style are 252 kcal, 13 g proteine, 22 g glucide și 11 g grăsimi.
Sursa: FNDDS (USDA) 58117310 · per 100 g · glucidele conform etichetei UE, fără fibre