Ketahui apa yang ada di pinggan anda
sup bawang
Kalori & fakta pemakanan
pra-bungkus, untuk dipanaskan semula
61
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.6 g
Karbo4.3 g
Lemak3.8 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 61 kcal —
- Protein 1.6 g 3%
- Karbohidrat 4.3 g 2%
- Lemak 3.8 g 5%
- Lemak tepu 2 g 10%
- Serat 1.4 g 5%
- Gula 2.7 g —
- Natrium 315 mg 14%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 1.1 µg 0%
- Vitamin C 0.5 mg 1%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin K 0.2 µg 0%
- Tiamina (B1) 0.01 mg 1%
- Riboflavin (B2) 0.01 mg 1%
- Niasin (B3) 0.24 mg 2%
- Asid pantotenik (B5) 0 mg 0%
- Vitamin B6 0.02 mg 1%
- Folat (B9) 6 µg 2%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 12 mg 1%
- Zat besi 0.27 mg 2%
- Magnesium 1 mg 0%
- Fosforus 4 mg 0%
- Kalium 28 mg 1%
- Zink 0.25 mg 2%
- Kuprum 0.05 mg 6%
- Mangan 0.1 mg 4%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 61 | 1.6 g | 4.3 g | 3.8 g |
| 50 g | 50 g | 30 | 0.8 g | 2.1 g | 1.9 g |
| 150 g | 150 g | 91 | 2.5 g | 6.4 g | 5.7 g |
| 200 g | 200 g | 122 | 3.3 g | 8.5 g | 7.7 g |
| 250 g | 250 g | 152 | 4.1 g | 11 g | 9.6 g |
Makanan serupa
- Sup bawang Perancisbuatan sendiri, dengan roti dan keju82 kcal / 100 g
- Sup bawang jernihdengan stok daging27 kcal / 100 g
- Tart bawangdibungkus terlebih dahulu280 kcal / 100 g
- Sup krim bawangcampuran kering56 kcal / 100 g
- Sup asparaguspra-bungkus, untuk dipanaskan semula58 kcal / 100 g
- Bawangbeku sejuk, direnih37 kcal / 100 g
- Kuah bawang besardidehidratkan322 kcal / 100 g
Soalan tentang sup bawang
Berapa kalori dalam 100 g sup bawang?
100 g sup bawang mengandungi 61 kcal, dengan 1.6 g protein, 4.3 g karbohidrat dan 3.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g sup bawang?
50 g sup bawang mengandungi 30 kcal, dengan 0.8 g protein, 2.1 g karbohidrat dan 1.9 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g sup bawang?
150 g sup bawang mengandungi 91 kcal, dengan 2.5 g protein, 6.4 g karbohidrat dan 5.7 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g sup bawang?
200 g sup bawang mengandungi 122 kcal, dengan 3.3 g protein, 8.5 g karbohidrat dan 7.7 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g sup bawang?
250 g sup bawang mengandungi 152 kcal, dengan 4.1 g protein, 11 g karbohidrat dan 9.6 g lemak.
Sumber: ANSES–Ciqual (France) 25910 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat