Vit hva du har på tallerkenen
Fullkornsknekkebrød av rug
Kalorier og næringsinnhold
14,5 % fiber, f.eks. Vika
345
kalorierkcal per 100 g
Protein9,6 g
Karbo63 g
Fett2,4 g
Næringsinnhold
Per 100 g% av dagsbehov- Kalorier 345 kcal —
- Protein 9,6 g 19%
- Karbohydrat 63 g 23%
- Fett 2,4 g 3%
- Mettet fett 0,3 g 2%
- Fiber 15 g 52%
- Sukkerarter 2,2 g —
Kalorier per porsjon
| Porsjon | Vekt | Kalorier | Protein | Karbo | Fett |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 345 | 9,6 g | 63 g | 2,4 g |
| 50 g | 50 g | 173 | 4,8 g | 32 g | 1,2 g |
| 150 g | 150 g | 518 | 14 g | 95 g | 3,6 g |
| 200 g | 200 g | 690 | 19 g | 127 g | 4,8 g |
| 250 g | 250 g | 863 | 24 g | 158 g | 6 g |
Lignende matvarer
- Fullkornsknekkebrød av rug med klica. 15 % fiber349 kcal / 100 g
- Fullkornsknekkebrød av rug med hvete og maismed surdeig, 15 % fiber, f.eks. spisbröd335 kcal / 100 g
- Fullkornsknekkebrød av rug med sesamfrø hvetekli og hvetekim24 % fiber355 kcal / 100 g
- Fullkornsrugknekkebrødmed hvetekli og oljeholdige frø332 kcal / 100 g
- Grovknekkebrød av rug308 kcal / 100 g
- Fullkorns knekkebrød av rug327 kcal / 100 g
- Fullkornsbrød med rugca. 7 % fiber226 kcal / 100 g
- Fullkorns rugbrøduten sukker, ca. 5 % fiber239 kcal / 100 g
- Fullkornsknekkebrød med havre hvete og rugmed melk, 8 % fiber379 kcal / 100 g
- Tynt knekkebrød av fullkornsrugrugsprø, finncrisp319 kcal / 100 g
Spørsmål om Fullkornsknekkebrød av rug
Hvor mange kalorier er det i 100 g Fullkornsknekkebrød av rug?
100 g Fullkornsknekkebrød av rug inneholder 345 kcal, med 9,6 g protein, 63 g karbohydrat og 2,4 g fett.
Hvor mange kalorier er det i 50 g Fullkornsknekkebrød av rug?
50 g Fullkornsknekkebrød av rug inneholder 173 kcal, med 4,8 g protein, 32 g karbohydrat og 1,2 g fett.
Hvor mange kalorier er det i 150 g Fullkornsknekkebrød av rug?
150 g Fullkornsknekkebrød av rug inneholder 518 kcal, med 14 g protein, 95 g karbohydrat og 3,6 g fett.
Hvor mange kalorier er det i 200 g Fullkornsknekkebrød av rug?
200 g Fullkornsknekkebrød av rug inneholder 690 kcal, med 19 g protein, 127 g karbohydrat og 4,8 g fett.
Hvor mange kalorier er det i 250 g Fullkornsknekkebrød av rug?
250 g Fullkornsknekkebrød av rug inneholder 863 kcal, med 24 g protein, 158 g karbohydrat og 6 g fett.
Kilde: slv 165 · per 100 g · karbohydrat etter EU-merking, fiber ikke inkludert