Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Beetroot, peeled, fresh, raw
Kalori & fakta pemakanan
32
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.4 g
Karbo5.1 g
Lemak0.1 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 32 kcal —
- Protein 1.4 g 3%
- Karbohidrat 5.1 g 2%
- Lemak 0.1 g 0%
- Lemak tepu 0 g 0%
- Serat 2.1 g 8%
- Gula 5.1 g —
- Natrium 56 mg 2%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 1 µg 0%
- Vitamin C 2.8 mg 3%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Tiamina (B1) 0.09 mg 8%
- Riboflavin (B2) 0.03 mg 2%
- Niasin (B3) 0.9 mg 6%
- Vitamin B6 1.8 mg 106%
- Folat (B9) 27 µg 7%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 13 mg 1%
- Zat besi 0.29 mg 2%
- Fosforus 28 mg 2%
- Kalium 390 mg 8%
- Zink 0.28 mg 3%
- Selenium 0 µg 0%
- Iodin 0.3 µg 0%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 32 | 1.4 g | 5.1 g | 0.1 g |
| 50 g | 50 g | 16 | 0.7 g | 2.6 g | 0.1 g |
| 150 g | 150 g | 48 | 2.1 g | 7.7 g | 0.2 g |
| 200 g | 200 g | 64 | 2.9 g | 10 g | 0.2 g |
| 250 g | 250 g | 80 | 3.6 g | 13 g | 0.3 g |
Makanan serupa
- Beetroot peeled39 kcal / 100 g
- Beetroot canned in water sliced drained52 kcal / 100 g
- Beterraba crua23 kcal / 100 g
- Radish unpeeled16 kcal / 100 g
- Beet red danish38 kcal / 100 g
- Red cabbage27 kcal / 100 g
- Beterraba cozida sem sal23 kcal / 100 g
- Ubi bitmentah40 kcal / 100 g
- Kumara 'purple dawn' peeled79 kcal / 100 g
- Courgette green unpeeled13 kcal / 100 g
Soalan tentang Beetroot, peeled, fresh, raw
Berapa kalori dalam 100 g Beetroot, peeled, fresh, raw?
100 g Beetroot, peeled, fresh, raw mengandungi 32 kcal, dengan 1.4 g protein, 5.1 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Beetroot, peeled, fresh, raw?
50 g Beetroot, peeled, fresh, raw mengandungi 16 kcal, dengan 0.7 g protein, 2.6 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Beetroot, peeled, fresh, raw?
150 g Beetroot, peeled, fresh, raw mengandungi 48 kcal, dengan 2.1 g protein, 7.7 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Beetroot, peeled, fresh, raw?
200 g Beetroot, peeled, fresh, raw mengandungi 64 kcal, dengan 2.9 g protein, 10 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Beetroot, peeled, fresh, raw?
250 g Beetroot, peeled, fresh, raw mengandungi 80 kcal, dengan 3.6 g protein, 13 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Sumber: FOODfiles (New Zealand) X1165 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat