Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Bawang merah
Kalori & fakta pemakanan
direbus
43
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.7 g
Karbo7.6 g
Lemak0.2 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 43 kcal —
- Protein 1.7 g 3%
- Karbohidrat 7.6 g 3%
- Lemak 0.2 g 0%
- Lemak tepu 0 g 0%
- Serat 2.1 g 8%
- Gula 6.7 g —
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 43 | 1.7 g | 7.6 g | 0.2 g |
| 50 g | 50 g | 22 | 0.9 g | 3.8 g | 0.1 g |
| 150 g | 150 g | 65 | 2.6 g | 11 g | 0.3 g |
| 200 g | 200 g | 86 | 3.4 g | 15 g | 0.4 g |
| 250 g | 250 g | 108 | 4.3 g | 19 g | 0.5 g |
Makanan serupa
Soalan tentang Bawang merah
Berapa kalori dalam 100 g Bawang merah?
100 g Bawang merah mengandungi 43 kcal, dengan 1.7 g protein, 7.6 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Bawang merah?
50 g Bawang merah mengandungi 22 kcal, dengan 0.9 g protein, 3.8 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Bawang merah?
150 g Bawang merah mengandungi 65 kcal, dengan 2.6 g protein, 11 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Bawang merah?
200 g Bawang merah mengandungi 86 kcal, dengan 3.4 g protein, 15 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Bawang merah?
250 g Bawang merah mengandungi 108 kcal, dengan 4.3 g protein, 19 g karbohidrat dan 0.5 g lemak.
Sumber: NEVO (Netherlands) 5461 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat