Știi ce ai în farfurie
Pasta with cream sauce and meat, restaurant
Calorii și informații nutriționale
Informații nutriționale
Per 100 g% din VNR- Calorii 213 kcal —
- Proteine 5,7 g 11%
- Glucide 15 g 5%
- Grăsimi 14 g 18%
- Grăsimi saturate 4,6 g 23%
- Fibre 0,9 g 3%
- Zaharuri 0,6 g —
- Sodiu 562 mg 24%
- Colesterol 23 mg 8%
Vitamine și minerale
Per 100 g% din VNRVitamine
- Vitamina A 50 µg 6%
- Vitamina C 0,1 mg 0%
- Vitamina D 0,2 µg 1%
- Vitamina E 1,5 mg 10%
- Vitamina K 7,5 µg 6%
- Tiamină (B1) 0,14 mg 12%
- Riboflavină (B2) 0,11 mg 8%
- Niacină (B3) 1,2 mg 8%
- Vitamina B6 0,06 mg 3%
- Folat (B9) 36 µg 9%
- Vitamina B12 0,25 µg 10%
- Colină 12,1 mg 2%
Minerale
- Calciu 30 mg 2%
- Fier 0,84 mg 5%
- Magneziu 12 mg 3%
- Fosfor 62 mg 5%
- Potasiu 60 mg 1%
- Zinc 0,87 mg 8%
- Cupru 0,06 mg 6%
- Seleniu 15,4 µg 28%
Calorii per porție
| Porție | Greutate | Calorii | Proteine | Glucide | Grăsimi |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 213 | 5,7 g | 15 g | 14 g |
| 1 porție | 250 g | 533 | 14 g | 36 g | 35 g |
| 2 porții | 500 g | 1065 | 28 g | 73 g | 71 g |
| ½ porție | 125 g | 266 | 7,1 g | 18 g | 18 g |
| 3 porții | 750 g | 1598 | 43 g | 109 g | 106 g |
| 4 porții | 1000 g | 2130 | 57 g | 145 g | 141 g |
| 50 g | 50 g | 107 | 2,8 g | 7,3 g | 7,1 g |
| 150 g | 150 g | 320 | 8,5 g | 22 g | 21 g |
| 200 g | 200 g | 426 | 11 g | 29 g | 28 g |
Alimente similare
- Pasta with cream sauce restaurant204 kcal / 100 g
- Pasta with cream sauce and poultry restaurant206 kcal / 100 g
- Ravioli meat-filled with cream sauce176 kcal / 100 g
- Lasagna with meat from restaurant185 kcal / 100 g
- Tortellini cheese-filled with cream sauce153 kcal / 100 g
- Ravioli cheese-filled with cream sauce160 kcal / 100 g
- Macaroni or pasta salad with meat211 kcal / 100 g
- Macaroni or pasta salad made with creamy dressing156 kcal / 100 g
- Tortellini meat-filled with tomato sauce134 kcal / 100 g
- Lasagna with meat139 kcal / 100 g
Întrebări despre Pasta with cream sauce and meat, restaurant
Câte calorii are 100 g de Pasta with cream sauce and meat, restaurant?
100 g de Pasta with cream sauce and meat, restaurant are 213 kcal, 5,7 g proteine, 15 g glucide și 14 g grăsimi.
Câte calorii are 1 porție (250 g) de Pasta with cream sauce and meat, restaurant?
1 porție (250 g) de Pasta with cream sauce and meat, restaurant are 533 kcal, 14 g proteine, 36 g glucide și 35 g grăsimi.
Câte calorii are 2 porții (500 g) de Pasta with cream sauce and meat, restaurant?
2 porții (500 g) de Pasta with cream sauce and meat, restaurant are 1065 kcal, 28 g proteine, 73 g glucide și 71 g grăsimi.
Câte calorii are ½ porție (125 g) de Pasta with cream sauce and meat, restaurant?
½ porție (125 g) de Pasta with cream sauce and meat, restaurant are 266 kcal, 7,1 g proteine, 18 g glucide și 18 g grăsimi.
Câte calorii are 3 porții (750 g) de Pasta with cream sauce and meat, restaurant?
3 porții (750 g) de Pasta with cream sauce and meat, restaurant are 1598 kcal, 43 g proteine, 109 g glucide și 106 g grăsimi.
Câte calorii are 4 porții (1000 g) de Pasta with cream sauce and meat, restaurant?
4 porții (1000 g) de Pasta with cream sauce and meat, restaurant are 2130 kcal, 57 g proteine, 145 g glucide și 141 g grăsimi.
Câte calorii are 50 g de Pasta with cream sauce and meat, restaurant?
50 g de Pasta with cream sauce and meat, restaurant are 107 kcal, 2,8 g proteine, 7,3 g glucide și 7,1 g grăsimi.
Câte calorii are 150 g de Pasta with cream sauce and meat, restaurant?
150 g de Pasta with cream sauce and meat, restaurant are 320 kcal, 8,5 g proteine, 22 g glucide și 21 g grăsimi.
Sursa: FNDDS (USDA) 58146401 · per 100 g · glucidele conform etichetei UE, fără fibre