Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Isi limau nipis
Kalori & fakta pemakanan
isi sahaja
9
kalorikcal setiap 100 g
Protein0.7 g
Karbo0.8 g
Lemak0.3 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 9 kcal —
- Protein 0.7 g 1%
- Karbohidrat 0.8 g 0%
- Lemak 0.3 g 0%
- Lemak tepu 0.1 g 1%
- Gula 0.8 g —
- Natrium 2 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 2 µg 0%
- Vitamin C 46 mg 51%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Tiamina (B1) 0.03 mg 3%
- Riboflavin (B2) 0.02 mg 2%
- Niasin (B3) 0.2 mg 1%
- Asid pantotenik (B5) 0.22 mg 4%
- Vitamin B6 0.08 mg 5%
- Folat (B9) 8 µg 2%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 23 mg 2%
- Zat besi 0.4 mg 2%
- Magnesium 11 mg 3%
- Fosforus 18 mg 1%
- Kalium 130 mg 3%
- Zink 0.1 mg 1%
- Kuprum 0.05 mg 6%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 9 | 0.7 g | 0.8 g | 0.3 g |
| 50 g | 50 g | 5 | 0.4 g | 0.4 g | 0.2 g |
| 150 g | 150 g | 14 | 1.1 g | 1.2 g | 0.5 g |
| 200 g | 200 g | 18 | 1.4 g | 1.6 g | 0.6 g |
| 250 g | 250 g | 23 | 1.8 g | 2 g | 0.8 g |
Makanan serupa
Soalan tentang Isi limau nipis
Berapa kalori dalam 100 g Isi limau nipis?
100 g Isi limau nipis mengandungi 9 kcal, dengan 0.7 g protein, 0.8 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Isi limau nipis?
50 g Isi limau nipis mengandungi 5 kcal, dengan 0.4 g protein, 0.4 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Isi limau nipis?
150 g Isi limau nipis mengandungi 14 kcal, dengan 1.1 g protein, 1.2 g karbohidrat dan 0.5 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Isi limau nipis?
200 g Isi limau nipis mengandungi 18 kcal, dengan 1.4 g protein, 1.6 g karbohidrat dan 0.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Isi limau nipis?
250 g Isi limau nipis mengandungi 23 kcal, dengan 1.8 g protein, 2 g karbohidrat dan 0.8 g lemak.
Sumber: CoFID (UK) 14-131 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat