Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Apple, domestic, without skin
Kalori & fakta pemakanan
41
kalorikcal setiap 100 g
Protein0.2 g
Karbo8.3 g
Lemak0.1 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 41 kcal —
- Protein 0.2 g 0%
- Karbohidrat 8.3 g 3%
- Lemak 0.1 g 0%
- Lemak tepu 0 g 0%
- Serat 1.8 g 6%
- Gula 8.2 g —
- Natrium 0.92 mg 0%
- Kolesterol 0 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 1.4 µg 0%
- Vitamin C 8 mg 9%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin E 0.24 mg 2%
- Vitamin K 2 µg 2%
- Tiamina (B1) 0.02 mg 1%
- Riboflavin (B2) 0.02 mg 1%
- Niasin (B3) 0.1 mg 1%
- Vitamin B6 0.06 mg 4%
- Folat (B9) 2.9 µg 1%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 5 mg 0%
- Zat besi 0.1 mg 1%
- Magnesium 4.5 mg 1%
- Fosforus 9 mg 1%
- Kalium 108 mg 2%
- Zink 0.02 mg 0%
- Kuprum 0.04 mg 5%
- Mangan 0.03 mg 1%
- Selenium 0.05 µg 0%
- Iodin 1.2 µg 1%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 41 | 0.2 g | 8.3 g | 0.1 g |
| 50 g | 50 g | 21 | 0.1 g | 4.2 g | 0.1 g |
| 150 g | 150 g | 62 | 0.3 g | 13 g | 0.2 g |
| 200 g | 200 g | 82 | 0.4 g | 17 g | 0.2 g |
| 250 g | 250 g | 103 | 0.5 g | 21 g | 0.3 g |
Makanan serupa
- Apple imported without skin45 kcal / 100 g
- Apple domestic with skin36 kcal / 100 g
- Pear without skin43 kcal / 100 g
- Orange without skin46 kcal / 100 g
- Banana without skin88 kcal / 100 g
- Pineapple without skin56 kcal / 100 g
- Kiwi fruit without skin52 kcal / 100 g
- Mango without skin67 kcal / 100 g
- Pomegranate without skin85 kcal / 100 g
- Lemon without skin33 kcal / 100 g
Soalan tentang Apple, domestic, without skin
Berapa kalori dalam 100 g Apple, domestic, without skin?
100 g Apple, domestic, without skin mengandungi 41 kcal, dengan 0.2 g protein, 8.3 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Apple, domestic, without skin?
50 g Apple, domestic, without skin mengandungi 21 kcal, dengan 0.1 g protein, 4.2 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Apple, domestic, without skin?
150 g Apple, domestic, without skin mengandungi 62 kcal, dengan 0.3 g protein, 13 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Apple, domestic, without skin?
200 g Apple, domestic, without skin mengandungi 82 kcal, dengan 0.4 g protein, 17 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Apple, domestic, without skin?
250 g Apple, domestic, without skin mengandungi 103 kcal, dengan 0.5 g protein, 21 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Sumber: Fineli (Finland) 11060 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat