Ketahui apa yang ada di pinggan anda
lobak daikon oriental
Kalori & fakta pemakanan
mentah
18
kalorikcal setiap 100 g
Protein0.6 g
Karbo2.5 g
Lemak0.1 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 18 kcal —
- Protein 0.6 g 1%
- Karbohidrat 2.5 g 1%
- Lemak 0.1 g 0%
- Lemak tepu 0 g 0%
- Serat 1.6 g 6%
- Gula 2.5 g —
- Natrium 21 mg 1%
- Kolesterol 0 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 0 µg 0%
- Vitamin C 22 mg 24%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin E 0 mg 0%
- Vitamin K 0.3 µg 0%
- Tiamina (B1) 0.02 mg 2%
- Riboflavin (B2) 0.02 mg 2%
- Niasin (B3) 0.2 mg 1%
- Asid pantotenik (B5) 0.14 mg 3%
- Vitamin B6 0.05 mg 3%
- Folat (B9) 28 µg 7%
- Vitamin B12 0 µg 0%
- Kolin 7.3 mg 1%
Mineral
- Kalsium 27 mg 2%
- Zat besi 0.4 mg 2%
- Magnesium 16 mg 4%
- Fosforus 23 mg 2%
- Kalium 227 mg 5%
- Zink 0.15 mg 1%
- Kuprum 0.12 mg 13%
- Mangan 0.04 mg 2%
- Selenium 0.7 µg 1%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 18 | 0.6 g | 2.5 g | 0.1 g |
| 50 g | 50 g | 9 | 0.3 g | 1.3 g | 0.1 g |
| 150 g | 150 g | 27 | 0.9 g | 3.8 g | 0.2 g |
| 200 g | 200 g | 36 | 1.2 g | 5 g | 0.2 g |
| 250 g | 250 g | 45 | 1.5 g | 6.3 g | 0.3 g |
Makanan serupa
- Lobak orientalmentah18 kcal / 100 g
- Lobakmentah16 kcal / 100 g
- Radishes oriental daikon japanese radish18 kcal / 100 g
- Daun lobakmentah33 kcal / 100 g
- Biji benih lobak putih bercambahdengan biji, mentah43 kcal / 100 g
- Tauge benih lobakmentah43 kcal / 100 g
- Akar wasabimentah109 kcal / 100 g
- Turnipmentah28 kcal / 100 g
Soalan tentang lobak daikon oriental
Berapa kalori dalam 100 g lobak daikon oriental?
100 g lobak daikon oriental mengandungi 18 kcal, dengan 0.6 g protein, 2.5 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g lobak daikon oriental?
50 g lobak daikon oriental mengandungi 9 kcal, dengan 0.3 g protein, 1.3 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g lobak daikon oriental?
150 g lobak daikon oriental mengandungi 27 kcal, dengan 0.9 g protein, 3.8 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g lobak daikon oriental?
200 g lobak daikon oriental mengandungi 36 kcal, dengan 1.2 g protein, 5 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g lobak daikon oriental?
250 g lobak daikon oriental mengandungi 45 kcal, dengan 1.5 g protein, 6.3 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Sumber: Canadian Nutrient File 2196 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat