Tiedä, mitä lautasellasi on
Sinapinlehdet
Kalorit ja ravintoarvot
haudutettu öljyn, sipulin ja valkosipulin kanssa, suolaton
58
kaloriakcal per 100 g
Proteiini3,7 g
HH4,4 g
Rasva2,1 g
Ravintoarvot
Per 100 g% RI- Kalorit 58 kcal —
- Proteiini 3,7 g 7%
- Hiilihydraatit 4,4 g 2%
- Rasva 2,1 g 3%
- Kuitu 3,8 g 14%
Kalorit annosta kohti
| Annos | Paino | Kalorit | Proteiini | HH | Rasva |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 58 | 3,7 g | 4,4 g | 2,1 g |
| 50 g | 50 g | 29 | 1,9 g | 2,2 g | 1 g |
| 150 g | 150 g | 87 | 5,6 g | 6,6 g | 3,1 g |
| 200 g | 200 g | 116 | 7,4 g | 8,7 g | 4,1 g |
| 250 g | 250 g | 145 | 9,3 g | 11 g | 5,2 g |
Samankaltaiset ruoat
- Sinapinsalaattikypsennetty, keitetty, valutettu, suolattu26 kcal / 100 g
- Voikukanlehdethaudutettu öljyn, sipulin ja valkosipulin kanssa, suolaton63 kcal / 100 g
- Sikurinlehdethaudutettu öljyn, sipulin ja valkosipulin kanssa, suolaton86 kcal / 100 g
- Sinapinlehti-bhajiitsetehty85 kcal / 100 g
- Lehtimangoldihaudutettu öljyn, sipulin ja valkosipulin kanssa, suolaton36 kcal / 100 g
- Sinappikaalisuolattu28 kcal / 100 g
- Pinaattihaudutettu öljyn, sipulin ja valkosipulin kanssa, suolaton72 kcal / 100 g
- Valkokaalihaudutettu öljyn, sipulin ja valkosipulin kanssa, suolaton36 kcal / 100 g
- Sellerihaudutettu, öljyllä, sipulilla ja valkosipulilla, suolaton43 kcal / 100 g
- Sinappisinaappitendergreen, keitetty, valutettu, suolattu16 kcal / 100 g
Kysymyksiä ruoasta Sinapinlehdet
Kuinka paljon kaloreita on määrässä 100 g ruokaa Sinapinlehdet?
Määrä 100 g ruokaa Sinapinlehdet sisältää 58 kcal, 3,7 g proteiinia, 4,4 g hiilihydraatteja ja 2,1 g rasvaa.
Kuinka paljon kaloreita on määrässä 50 g ruokaa Sinapinlehdet?
Määrä 50 g ruokaa Sinapinlehdet sisältää 29 kcal, 1,9 g proteiinia, 2,2 g hiilihydraatteja ja 1 g rasvaa.
Kuinka paljon kaloreita on määrässä 150 g ruokaa Sinapinlehdet?
Määrä 150 g ruokaa Sinapinlehdet sisältää 87 kcal, 5,6 g proteiinia, 6,6 g hiilihydraatteja ja 3,1 g rasvaa.
Kuinka paljon kaloreita on määrässä 200 g ruokaa Sinapinlehdet?
Määrä 200 g ruokaa Sinapinlehdet sisältää 116 kcal, 7,4 g proteiinia, 8,7 g hiilihydraatteja ja 4,1 g rasvaa.
Kuinka paljon kaloreita on määrässä 250 g ruokaa Sinapinlehdet?
Määrä 250 g ruokaa Sinapinlehdet sisältää 145 kcal, 9,3 g proteiinia, 11 g hiilihydraatteja ja 5,2 g rasvaa.
Lähde: tbca BRC0255B · per 100 g · hiilihydraatit EU-merkinnän mukaan, kuitua ei lasketa mukaan