Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Terung
Kalori & fakta pemakanan
dibakar, dipanggang, digoreng, ditumis, dibakar di atas pemanggang atau barbeku, tanpa lemak tambahan
32
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.4 g
Karbo4.2 g
Lemak0.2 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 32 kcal —
- Protein 1.4 g 3%
- Karbohidrat 4.2 g 2%
- Lemak 0.2 g 0%
- Lemak tepu 0 g 0%
- Serat 4.5 g 16%
- Gula 4.2 g —
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 32 | 1.4 g | 4.2 g | 0.2 g |
| 50 g | 50 g | 16 | 0.7 g | 2.1 g | 0.1 g |
| 150 g | 150 g | 48 | 2.1 g | 6.3 g | 0.3 g |
| 200 g | 200 g | 64 | 2.8 g | 8.4 g | 0.4 g |
| 250 g | 250 g | 80 | 3.5 g | 11 g | 0.5 g |
Makanan serupa
- Terung gorengdalam minyak biji bunga matahari
- Salad terungtidak dikupas, dimasak, dengan sos (tomato, bawang, pasli, cuka dan minyak), bergaram48 kcal / 100 g
- Kentangdikupas, dibakar, dipanggang, digoreng, digoreng kilas, dipanggang di atas gril atau barbeku, tanpa lemak tambahan87 kcal / 100 g
- Labudikupas, dibakar, dipanggang, digoreng, ditumis, dipanggang atas gril atau barbeku, tanpa lemak tambahan41 kcal / 100 g
- Kacang buncisdibakar, dipanggang, digoreng, ditumis, dibakar atas pemanggang atau BBQ, tanpa lemak tambahan30 kcal / 100 g
- Jagungdibakar, dipanggang, digoreng, digoreng kilas, dibakar di atas pemanggang atau BBQ, tanpa lemak tambahan98 kcal / 100 g
- Lobak merahdibakar, dipanggang, digoreng, ditumis, dipanggang atas gril atau BBQ, tanpa lemak tambahan42 kcal / 100 g
- Kubis bungadibakar, dipanggang, digoreng, ditumis, dipanggang atas gril atau barbeku, tanpa lemak tambahan30 kcal / 100 g
Soalan tentang Terung
Berapa kalori dalam 100 g Terung?
100 g Terung mengandungi 32 kcal, dengan 1.4 g protein, 4.2 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Terung?
50 g Terung mengandungi 16 kcal, dengan 0.7 g protein, 2.1 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Terung?
150 g Terung mengandungi 48 kcal, dengan 2.1 g protein, 6.3 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Terung?
200 g Terung mengandungi 64 kcal, dengan 2.8 g protein, 8.4 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Terung?
250 g Terung mengandungi 80 kcal, dengan 3.5 g protein, 11 g karbohidrat dan 0.5 g lemak.
Sumber: ausnut F003753 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat