Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Limau gedang
Kalori & fakta pemakanan
isi sahaja, mentah, ditimbang dengan kulit dan biji
24
kalorikcal setiap 100 g
Protein0.6 g
Karbo4.9 g
Lemak0.4 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 24 kcal —
- Protein 0.6 g 1%
- Karbohidrat 4.9 g 2%
- Lemak 0.4 g 1%
- Lemak tepu 0.1 g 0%
- Serat 0.6 g 2%
- Gula 4.9 g —
- Natrium 1 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 37 µg 4%
- Vitamin C 25 mg 28%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin E 0.19 mg 1%
- Vitamin K 0.01 µg 0%
- Tiamina (B1) 0.05 mg 4%
- Riboflavin (B2) 0.01 mg 1%
- Niasin (B3) 0.2 mg 1%
- Asid pantotenik (B5) 0.22 mg 4%
- Vitamin B6 0.01 mg 1%
- Biotin (B7) 0.5 µg 2%
- Folat (B9) 16 µg 4%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 16 mg 1%
- Zat besi 0.06 mg 0%
- Magnesium 6 mg 1%
- Fosforus 13 mg 1%
- Kalium 92 mg 2%
- Kuprum 0.03 mg 3%
- Mangan 0.02 mg 1%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 24 | 0.6 g | 4.9 g | 0.4 g |
| 50 g | 50 g | 12 | 0.3 g | 2.5 g | 0.2 g |
| 150 g | 150 g | 36 | 0.9 g | 7.4 g | 0.6 g |
| 200 g | 200 g | 48 | 1.2 g | 9.8 g | 0.8 g |
| 250 g | 250 g | 60 | 1.5 g | 12 g | 1 g |
Makanan serupa
- Limau gedang merah jambu merah atau putihsemua kawasan, mentah32 kcal / 100 g
- Limau gedang merah jambu dan merahmentah, Florida30 kcal / 100 g
- Limau gedang putihmentah, semua kawasan33 kcal / 100 g
- Limau gedang kuningisi tanpa kulit, tanpa biji, mentah
- Limau gedang merah jambu atau merahsemua kawasan, mentah42 kcal / 100 g
- Limau pomeloisi sahaja, ditimbang dengan kulit dan biji18 kcal / 100 g
- Limau nipishanya isi, mentah, ditimbang dengan kulit dan biji9 kcal / 100 g
- Pomeloisi sahaja30 kcal / 100 g
- Orenisi sahaja, ditimbang berserta kulit dan biji27 kcal / 100 g
- Betikisi sahaja, mentah, ditimbang bersama kulit dan biji27 kcal / 100 g
Soalan tentang Limau gedang
Berapa kalori dalam 100 g Limau gedang?
100 g Limau gedang mengandungi 24 kcal, dengan 0.6 g protein, 4.9 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Limau gedang?
50 g Limau gedang mengandungi 12 kcal, dengan 0.3 g protein, 2.5 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Limau gedang?
150 g Limau gedang mengandungi 36 kcal, dengan 0.9 g protein, 7.4 g karbohidrat dan 0.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Limau gedang?
200 g Limau gedang mengandungi 48 kcal, dengan 1.2 g protein, 9.8 g karbohidrat dan 0.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Limau gedang?
250 g Limau gedang mengandungi 60 kcal, dengan 1.5 g protein, 12 g karbohidrat dan 1 g lemak.
Sumber: CoFID (UK) 14-385 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat