Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Daun bawang
Kalori & fakta pemakanan
dimasak, ditoskan, tanpa minyak, tanpa garam
34
kalorikcal setiap 100 g
Protein0.8 g
Karbo6.6 g
Lemak0.2 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 34 kcal —
- Protein 0.8 g 2%
- Karbohidrat 6.6 g 2%
- Lemak 0.2 g 0%
- Serat 1 g 4%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 34 | 0.8 g | 6.6 g | 0.2 g |
| 50 g | 50 g | 17 | 0.4 g | 3.3 g | 0.1 g |
| 150 g | 150 g | 51 | 1.2 g | 9.9 g | 0.3 g |
| 200 g | 200 g | 68 | 1.6 g | 13 g | 0.4 g |
| 250 g | 250 g | 85 | 2 g | 17 g | 0.5 g |
Makanan serupa
- Daun bawang leekdigoreng dalam kuali atau ditumis dalam wok79 kcal / 100 g
- Salad daun bawang leekdimasak, dengan perapan cuka110 kcal / 100 g
- Sup daun bawang leekdipekatkan46 kcal / 100 g
- Leekbahagian bebawang dan bawah daun, mentah61 kcal / 100 g
- Bawang besarbebuli dan bahagian daun bawah, direbus, dittos31 kcal / 100 g
- Leek dalam tindalam tin
- Bawang putihdirebus, ditoskan, tanpa minyak, tanpa garam144 kcal / 100 g
Soalan tentang Daun bawang
Berapa kalori dalam 100 g Daun bawang?
100 g Daun bawang mengandungi 34 kcal, dengan 0.8 g protein, 6.6 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Daun bawang?
50 g Daun bawang mengandungi 17 kcal, dengan 0.4 g protein, 3.3 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Daun bawang?
150 g Daun bawang mengandungi 51 kcal, dengan 1.2 g protein, 9.9 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Daun bawang?
200 g Daun bawang mengandungi 68 kcal, dengan 1.6 g protein, 13 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Daun bawang?
250 g Daun bawang mengandungi 85 kcal, dengan 2 g protein, 17 g karbohidrat dan 0.5 g lemak.
Sumber: tbca BRC0714B · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat