Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Cendawan
Kalori & fakta pemakanan
rendah natrium, dalam tin
18
kalorikcal setiap 100 g
Protein2.1 g
Karbo0.2 g
Lemak0.4 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 18 kcal —
- Protein 2.1 g 4%
- Karbohidrat 0.2 g 0%
- Lemak 0.4 g 1%
- Lemak tepu 0.1 g 1%
- Serat 2.8 g 10%
- Gula 0.1 g —
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 18 | 2.1 g | 0.2 g | 0.4 g |
| 50 g | 50 g | 9 | 1.1 g | 0.1 g | 0.2 g |
| 150 g | 150 g | 27 | 3.2 g | 0.3 g | 0.6 g |
| 200 g | 200 g | 36 | 4.2 g | 0.4 g | 0.8 g |
| 250 g | 250 g | 45 | 5.3 g | 0.5 g | 1 g |
Makanan serupa
- Cendawan portobellomentah22 kcal / 100 g
- Cendawan dalam tinpepejal yang ditoskan25 kcal / 100 g
- Cendawan butangdalam tin dengan air garam15 kcal / 100 g
- Cendawan campurandalam tin, ditoskan42 kcal / 100 g
- Cendawan putihmentah22 kcal / 100 g
- Cendawan jerami dalam tinpepejal ditos32 kcal / 100 g
- Cendawan shiitakedalam tin, ditoskan37 kcal / 100 g
- Cendawan porcinidalam tin, ditoskan57 kcal / 100 g
- Sup krim cendawanrendah natrium, sedia dihidang, dalam tin53 kcal / 100 g
Soalan tentang Cendawan
Berapa kalori dalam 100 g Cendawan?
100 g Cendawan mengandungi 18 kcal, dengan 2.1 g protein, 0.2 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Cendawan?
50 g Cendawan mengandungi 9 kcal, dengan 1.1 g protein, 0.1 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Cendawan?
150 g Cendawan mengandungi 27 kcal, dengan 3.2 g protein, 0.3 g karbohidrat dan 0.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Cendawan?
200 g Cendawan mengandungi 36 kcal, dengan 4.2 g protein, 0.4 g karbohidrat dan 0.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Cendawan?
250 g Cendawan mengandungi 45 kcal, dengan 5.3 g protein, 0.5 g karbohidrat dan 1 g lemak.
Sumber: NEVO (Netherlands) 1133 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat