Zistite, čo máte na tanieri

kuracia fajita

Kalórie a výživové údaje

iba mäso, so sebou a reštaurácia

125
kalóriekcal na 100 g
Bielkoviny17 g
Sacharidy0,3 g
Tuky6,3 g

Výživové údaje

Na 100 g% ODD
  • Kalórie 125 kcal —
  • Bielkoviny 17 g 34%
  • Sacharidy 0,3 g 0%
  • Tuky 6,3 g 8%
  • Nasýtené tuky 2,1 g 11%
  • Vláknina 0,8 g 3%
  • Sodík 334 mg 15%

Vitamíny a minerály

Na 100 g% ODD

Vitamíny

  • Vitamín A 31 µg 3%
  • Vitamín C 7 mg 8%
  • Vitamín D 0,3 µg 2%
  • Vitamín E 1,9 mg 13%
  • Tiamín (B1) 0,07 mg 6%
  • Riboflavín (B2) 0,1 mg 8%
  • Niacín (B3) 7 mg 44%
  • Kyselina pantoténová (B5) 0,9 mg 18%
  • Vitamín B6 0,27 mg 16%
  • Biotín (B7) 1,3 µg 4%
  • Vitamín B12 0,2 µg 8%

Minerály

  • Vápnik 37 mg 3%
  • Železo 2,9 mg 16%
  • Horčík 25 mg 6%
  • Fosfor 176 mg 14%
  • Draslík 316 mg 7%
  • Zinok 0,6 mg 5%
  • Selén 10 µg 18%
  • Jód 18 µg 12%

Kalórie podľa porcie

PorciaHmotnosťKalórieBielkovinySacharidyTuky
100 g100 g12517 g0,3 g6,3 g
50 g50 g638,4 g0,2 g3,2 g
150 g150 g18825 g0,5 g9,5 g
200 g200 g25034 g0,6 g13 g
250 g250 g31342 g0,8 g16 g

Otázky o potravine kuracia fajita

Ako pripraviť kuraciu fajitu na panvici, aby mäso zostalo šťavnaté?

Kuracie mäso nakrájaj na tenké prúžky a opeč ho na poriadne rozpálenej panvici v jednej vrstve; nepreplň ju, inak sa začne dusiť. Opekaj ho približne 5–7 minút, kým je prepečené, potom ho odlož a krátko opeč papriku s cibuľou.

Aké korenie sa dáva do kuracej fajity?

Typická zmes obsahuje mletú rascu, údenú alebo sladkú papriku, čili, cesnak a oregano. Mäso pred opekaním premiešaj s korením, trochou oleja a limetkovou šťavou; limetku pridaj s mierou, aby mäso v marináde nezostalo dlho.

Čo sa podáva ku kuracej fajite?

Prúžky mäsa a zeleniny zabaľ do tortilly a pridaj salsu, guacamole alebo kyslú smotanu. Na stôl sa hodí aj ryža, fazuľa a limetkové mesiačiky.

Ako dlho vydrží kuracia fajita v chladničke?

Uvarenú fajitu daj do uzatvorenej nádoby a odlož do chladničky najneskôr do dvoch hodín po príprave; zjedz ju do 3–4 dní. Pri ohrievaní ju prehrej dôkladne aj v strede, na panvici alebo v mikrovlnnej rúre.

Dá sa kuracia fajita zamraziť?

Áno. Vychladnuté mäso so zeleninou rozdeľ do menších vzduchotesných nádob, zamraz a pred jedlom nechaj rozmraziť v chladničke; tortilly a čerstvé prílohy zamraz zvlášť alebo priprav nanovo.

Aký je rozdiel medzi kuracou fajitou a kuracím fajita wrapom?

Kuracia fajita označuje najmä ochutené prúžky kuracieho mäsa, často podávané so zeleninou a tortillami zvlášť. Fajita wrap je už zabalená tortilla s náplňou; obsahuje viac sacharidov a na 100 g má 5,7 g bielkovín, kým kuracia fajita ich má 17 g.

Je kuracia fajita pikantná?

Nemusí byť: pálivosť určuje najmä množstvo čili. Ak varíš pre ľudí s rôznou toleranciou, čili pridaj až na tanieri alebo podávaj pálivú salsu osobitne.

Koľko bielkovín má kuracia fajita?

V 100 g je 17 g bielkovín. Porcia v tortille však závisí od množstva mäsa aj od príloh.

Zdroj: CoFID (UK) 19-464 · na 100 g · sacharidy podľa označovania EÚ, bez vlákniny