Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Telur ikan kod
Kalori & fakta pemakanan
keras, mentah
104
kalorikcal setiap 100 g
Protein22 g
Karbo0 g
Lemak1.9 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 104 kcal —
- Protein 22 g 43%
- Karbohidrat 0 g 0%
- Lemak 1.9 g 2%
- Lemak tepu 0.4 g 2%
- Serat 0 g 0%
- Gula 0 g —
- Natrium 110 mg 5%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 79 µg 9%
- Vitamin D 18 µg 90%
- Vitamin E 6.2 mg 41%
- Tiamina (B1) 0.78 mg 65%
- Riboflavin (B2) 0.49 mg 38%
- Niasin (B3) 1 mg 6%
- Asid pantotenik (B5) 3 mg 60%
- Vitamin B6 0.32 mg 19%
- Biotin (B7) 13 µg 43%
- Vitamin B12 10 µg 417%
Mineral
- Kalsium 11 mg 1%
- Zat besi 1 mg 6%
- Magnesium 9 mg 2%
- Fosforus 320 mg 26%
- Kalium 170 mg 4%
- Zink 3.5 mg 32%
- Kuprum 0.24 mg 27%
- Mangan 0.12 mg 5%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 104 | 22 g | 0 g | 1.9 g |
| 50 g | 50 g | 52 | 11 g | 0 g | 1 g |
| 150 g | 150 g | 156 | 33 g | 0 g | 2.9 g |
| 200 g | 200 g | 208 | 43 g | 0 g | 3.8 g |
| 250 g | 250 g | 260 | 54 g | 0 g | 4.8 g |
Makanan serupa
- Telur ikan kod salaiseparuh awet154 kcal / 100 g
- Sapuan telur ikan kod109 kcal / 100 g
- Telur ikan kod dengan mayonis523 kcal / 100 g
- Telur ikanikan kod dan herring, mentah120 kcal / 100 g
- Ikan kodmentah77 kcal / 100 g
- Hati ikan koddalam tin518 kcal / 100 g
- Telur ikan herringlembut, mentah91 kcal / 100 g
- Ikan kod liarmentah79 kcal / 100 g
- Cod roe145 kcal / 100 g
Soalan tentang Telur ikan kod
Berapa kalori dalam 100 g Telur ikan kod?
100 g Telur ikan kod mengandungi 104 kcal, dengan 22 g protein, 0 g karbohidrat dan 1.9 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Telur ikan kod?
50 g Telur ikan kod mengandungi 52 kcal, dengan 11 g protein, 0 g karbohidrat dan 1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Telur ikan kod?
150 g Telur ikan kod mengandungi 156 kcal, dengan 33 g protein, 0 g karbohidrat dan 2.9 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Telur ikan kod?
200 g Telur ikan kod mengandungi 208 kcal, dengan 43 g protein, 0 g karbohidrat dan 3.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Telur ikan kod?
250 g Telur ikan kod mengandungi 260 kcal, dengan 54 g protein, 0 g karbohidrat dan 4.8 g lemak.
Sumber: CoFID (UK) 16-299 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat