Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Rocket, arugula
Kalori & fakta pemakanan
18
kalorikcal setiap 100 g
Protein2.6 g
Karbo0.5 g
Lemak0.3 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 18 kcal —
- Protein 2.6 g 5%
- Karbohidrat 0.5 g 0%
- Lemak 0.3 g 0%
- Lemak tepu 0.1 g 0%
- Serat 1.6 g 6%
- Gula 0.4 g —
- Natrium 27 mg 1%
- Kolesterol 0 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 118 µg 13%
- Vitamin C 17.1 mg 19%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin E 0.43 mg 3%
- Vitamin K 109 µg 90%
- Tiamina (B1) 0.06 mg 5%
- Riboflavin (B2) 0.06 mg 4%
- Niasin (B3) 0.31 mg 2%
- Vitamin B6 0.07 mg 4%
- Folat (B9) 108 µg 27%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 160 mg 12%
- Zat besi 1.5 mg 8%
- Magnesium 47 mg 11%
- Fosforus 52 mg 4%
- Kalium 369 mg 8%
- Zink 0.47 mg 4%
- Kuprum 0.08 mg 8%
- Mangan 0.32 mg 14%
- Selenium 0.3 µg 1%
- Iodin 1 µg 1%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 18 | 2.6 g | 0.5 g | 0.3 g |
| 50 g | 50 g | 9 | 1.3 g | 0.2 g | 0.2 g |
| 150 g | 150 g | 27 | 3.9 g | 0.7 g | 0.5 g |
| 200 g | 200 g | 36 | 5.2 g | 0.9 g | 0.6 g |
| 250 g | 250 g | 45 | 6.5 g | 1.1 g | 0.8 g |
Makanan serupa
Soalan tentang Rocket, arugula
Berapa kalori dalam 100 g Rocket, arugula?
100 g Rocket, arugula mengandungi 18 kcal, dengan 2.6 g protein, 0.5 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Rocket, arugula?
50 g Rocket, arugula mengandungi 9 kcal, dengan 1.3 g protein, 0.2 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Rocket, arugula?
150 g Rocket, arugula mengandungi 27 kcal, dengan 3.9 g protein, 0.7 g karbohidrat dan 0.5 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Rocket, arugula?
200 g Rocket, arugula mengandungi 36 kcal, dengan 5.2 g protein, 0.9 g karbohidrat dan 0.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Rocket, arugula?
250 g Rocket, arugula mengandungi 45 kcal, dengan 6.5 g protein, 1.1 g karbohidrat dan 0.8 g lemak.
Sumber: Fineli (Finland) 34159 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat