Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Kobis bunga keju
Kalori & fakta pemakanan
dibuat dengan susu separa skim, buatan sendiri
97
kalorikcal setiap 100 g
Protein5.3 g
Karbo6.2 g
Lemak5.9 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 97 kcal —
- Protein 5.3 g 11%
- Karbohidrat 6.2 g 2%
- Lemak 5.9 g 8%
- Lemak tepu 3.1 g 15%
- Serat 1.3 g 5%
- Gula 3.2 g —
- Natrium 104 mg 5%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin C 20 mg 22%
- Tiamina (B1) 0.05 mg 4%
- Riboflavin (B2) 0.13 mg 10%
- Niasin (B3) 0.4 mg 3%
- Asid pantotenik (B5) 0.74 mg 15%
- Vitamin B6 0.1 mg 6%
- Biotin (B7) 2.1 µg 7%
- Folat (B9) 22 µg 6%
- Vitamin B12 0.5 µg 21%
Mineral
- Kalsium 116 mg 9%
- Zat besi 0.37 mg 2%
- Magnesium 14 mg 3%
- Fosforus 101 mg 8%
- Kalium 223 mg 5%
- Zink 0.7 mg 6%
- Kuprum 0.03 mg 3%
- Mangan 0.11 mg 5%
- Selenium 2 µg 4%
- Iodin 10 µg 7%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 97 | 5.3 g | 6.2 g | 5.9 g |
| 50 g | 50 g | 49 | 2.7 g | 3.1 g | 3 g |
| 150 g | 150 g | 146 | 8 g | 9.3 g | 8.9 g |
| 200 g | 200 g | 194 | 11 g | 12 g | 12 g |
| 250 g | 250 g | 243 | 13 g | 16 g | 15 g |
Makanan serupa
- Kobis bunga dalam sos putihdibuat dengan susu separuh skim, buatan sendiri63 kcal / 100 g
- Kubis bunga dengan sos kejudaripada sos béchamel, dibakar hingga keemasan84 kcal / 100 g
- Brokoli dalam sos kejudibuat dengan susu separa skim, buatan sendiri118 kcal / 100 g
- Bhaji bunga kubisbuatan sendiri211 kcal / 100 g
- Sos kejudibuat dengan susu separa skim, buatan sendiri182 kcal / 100 g
- Daun bawang dalam sos kejudibuat dengan susu separuh skim, buatan sendiri82 kcal / 100 g
- Kobis bunga dengan bawang dan cilibuatan sendiri55 kcal / 100 g
- Kubis bungadigratin90 kcal / 100 g
- Bhaji bunga kubis dan sayurbuatan sendiri117 kcal / 100 g
Soalan tentang Kobis bunga keju
Berapa kalori dalam 100 g Kobis bunga keju?
100 g Kobis bunga keju mengandungi 97 kcal, dengan 5.3 g protein, 6.2 g karbohidrat dan 5.9 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Kobis bunga keju?
50 g Kobis bunga keju mengandungi 49 kcal, dengan 2.7 g protein, 3.1 g karbohidrat dan 3 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Kobis bunga keju?
150 g Kobis bunga keju mengandungi 146 kcal, dengan 8 g protein, 9.3 g karbohidrat dan 8.9 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Kobis bunga keju?
200 g Kobis bunga keju mengandungi 194 kcal, dengan 11 g protein, 12 g karbohidrat dan 12 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Kobis bunga keju?
250 g Kobis bunga keju mengandungi 243 kcal, dengan 13 g protein, 16 g karbohidrat dan 15 g lemak.
Sumber: CoFID (UK) 15-639 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat