Ketahui apa yang ada di pinggan anda
kardon
Kalori & fakta pemakanan
dimasak
22
kalorikcal setiap 100 g
Protein0.8 g
Karbo3.6 g
Lemak0.1 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 22 kcal —
- Protein 0.8 g 2%
- Karbohidrat 3.6 g 1%
- Lemak 0.1 g 0%
- Lemak tepu 0 g 0%
- Serat 1.7 g 6%
- Natrium 176 mg 8%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin C 1.7 mg 2%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Tiamina (B1) 0.02 mg 2%
- Riboflavin (B2) 0.03 mg 2%
- Niasin (B3) 0.29 mg 2%
- Asid pantotenik (B5) 0.1 mg 2%
- Vitamin B6 0.04 mg 2%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 72 mg 6%
- Zat besi 0.73 mg 4%
- Magnesium 43 mg 10%
- Fosforus 23 mg 2%
- Kalium 392 mg 8%
- Zink 0.18 mg 2%
- Mangan 0.13 mg 6%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 22 | 0.8 g | 3.6 g | 0.1 g |
| 50 g | 50 g | 11 | 0.4 g | 1.8 g | 0.1 g |
| 150 g | 150 g | 33 | 1.1 g | 5.4 g | 0.2 g |
| 200 g | 200 g | 44 | 1.5 g | 7.3 g | 0.2 g |
| 250 g | 250 g | 55 | 1.9 g | 9.1 g | 0.3 g |
Makanan serupa
Soalan tentang kardon
Berapa kalori dalam 100 g kardon?
100 g kardon mengandungi 22 kcal, dengan 0.8 g protein, 3.6 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g kardon?
50 g kardon mengandungi 11 kcal, dengan 0.4 g protein, 1.8 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g kardon?
150 g kardon mengandungi 33 kcal, dengan 1.1 g protein, 5.4 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g kardon?
200 g kardon mengandungi 44 kcal, dengan 1.5 g protein, 7.3 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g kardon?
250 g kardon mengandungi 55 kcal, dengan 1.9 g protein, 9.1 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Sumber: ANSES–Ciqual (France) 20241 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat