Ketahui apa yang ada di pinggan anda
kacang buncis
Kalori & fakta pemakanan
dalam tin, dittos
23
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.3 g
Karbo2.1 g
Lemak0.3 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 23 kcal —
- Protein 1.3 g 3%
- Karbohidrat 2.1 g 1%
- Lemak 0.3 g 0%
- Lemak tepu 0.1 g 0%
- Serat 3.4 g 12%
- Gula 0.8 g —
- Natrium 258 mg 11%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 10.2 µg 1%
- Vitamin C 2.8 mg 3%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin K 38.9 µg 32%
- Tiamina (B1) 0.02 mg 1%
- Riboflavin (B2) 0.05 mg 4%
- Niasin (B3) 0.21 mg 1%
- Asid pantotenik (B5) 0.2 mg 4%
- Vitamin B6 0.03 mg 2%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 38 mg 3%
- Zat besi 1.1 mg 6%
- Magnesium 13 mg 3%
- Fosforus 20 mg 2%
- Kalium 96 mg 2%
- Zink 0.2 mg 2%
- Kuprum 0.03 mg 4%
- Mangan 0.16 mg 7%
- Selenium 0.89 µg 2%
- Iodin 0.99 µg 1%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 23 | 1.3 g | 2.1 g | 0.3 g |
| 50 g | 50 g | 12 | 0.7 g | 1 g | 0.2 g |
| 150 g | 150 g | 35 | 2 g | 3.1 g | 0.5 g |
| 200 g | 200 g | 46 | 2.7 g | 4.1 g | 0.6 g |
| 250 g | 250 g | 58 | 3.4 g | 5.2 g | 0.8 g |
Makanan serupa
- Kacang buncis hijaudimasak, direbus, ditoskan, dengan garam35 kcal / 100 g
- Kacang buncis dalam tincanned12 kcal / 100 g
- Kacang buncis hijau Italidalam tin, pepejal ditoskan21 kcal / 100 g
- Kacang buncis Itali hijau atau kuningsejuk beku, direbus, ditoskan28 kcal / 100 g
- Kacang buncis kuningsejuk beku, dimasak, direbus, ditos, dengan garam28 kcal / 100 g
- Kacang hijausegar, direbus, dimasak dalam air96 kcal / 100 g
- Kacang panjangdalam tin28 kcal / 100 g
- Taugedalam tin, dittos22 kcal / 100 g
- Bayam dalam tinditoskan25 kcal / 100 g
- Green bean33 kcal / 100 g
Soalan tentang kacang buncis
Berapa kalori dalam 100 g kacang buncis?
100 g kacang buncis mengandungi 23 kcal, dengan 1.3 g protein, 2.1 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g kacang buncis?
50 g kacang buncis mengandungi 12 kcal, dengan 0.7 g protein, 1 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g kacang buncis?
150 g kacang buncis mengandungi 35 kcal, dengan 2 g protein, 3.1 g karbohidrat dan 0.5 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g kacang buncis?
200 g kacang buncis mengandungi 46 kcal, dengan 2.7 g protein, 4.1 g karbohidrat dan 0.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g kacang buncis?
250 g kacang buncis mengandungi 58 kcal, dengan 3.4 g protein, 5.2 g karbohidrat dan 0.8 g lemak.
Sumber: ANSES–Ciqual (France) 20062 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat