Ketahui apa yang ada di pinggan anda
kacang buncis hijau Itali
Kalori & fakta pemakanan
dalam tin, pepejal ditoskan
21
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.1 g
Karbo2.1 g
Lemak0.4 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 21 kcal —
- Protein 1.1 g 2%
- Karbohidrat 2.1 g 1%
- Lemak 0.4 g 1%
- Lemak tepu 0.1 g 0%
- Serat 2.1 g 8%
- Gula 1.4 g —
- Natrium 268 mg 12%
- Kolesterol 0 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 18 µg 2%
- Vitamin C 3 mg 3%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin E 0.03 mg 0%
- Vitamin K 38.9 µg 32%
- Tiamina (B1) 0.02 mg 1%
- Riboflavin (B2) 0.05 mg 4%
- Niasin (B3) 0.21 mg 1%
- Asid pantotenik (B5) 0.2 mg 4%
- Vitamin B6 0.03 mg 2%
- Folat (B9) 24 µg 6%
- Vitamin B12 0 µg 0%
- Kolin 14.7 mg 3%
Mineral
- Kalsium 37 mg 3%
- Zat besi 0.89 mg 5%
- Magnesium 13 mg 3%
- Fosforus 22 mg 2%
- Kalium 96 mg 2%
- Zink 0.19 mg 2%
- Kuprum 0.04 mg 4%
- Mangan 0.18 mg 8%
- Selenium 0.4 µg 1%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 21 | 1.1 g | 2.1 g | 0.4 g |
| 50 g | 50 g | 11 | 0.5 g | 1 g | 0.2 g |
| 150 g | 150 g | 32 | 1.6 g | 3.1 g | 0.6 g |
| 200 g | 200 g | 42 | 2.1 g | 4.2 g | 0.8 g |
| 250 g | 250 g | 53 | 2.6 g | 5.2 g | 1 g |
Makanan serupa
Soalan tentang kacang buncis hijau Itali
Berapa kalori dalam 100 g kacang buncis hijau Itali?
100 g kacang buncis hijau Itali mengandungi 21 kcal, dengan 1.1 g protein, 2.1 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g kacang buncis hijau Itali?
50 g kacang buncis hijau Itali mengandungi 11 kcal, dengan 0.5 g protein, 1 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g kacang buncis hijau Itali?
150 g kacang buncis hijau Itali mengandungi 32 kcal, dengan 1.6 g protein, 3.1 g karbohidrat dan 0.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g kacang buncis hijau Itali?
200 g kacang buncis hijau Itali mengandungi 42 kcal, dengan 2.1 g protein, 4.2 g karbohidrat dan 0.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g kacang buncis hijau Itali?
250 g kacang buncis hijau Itali mengandungi 53 kcal, dengan 2.6 g protein, 5.2 g karbohidrat dan 1 g lemak.
Sumber: Canadian Nutrient File 2372 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat