Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Bunga kubis
Kalori & fakta pemakanan
beku, rebus, tos, dengan garam
17
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.6 g
Karbo0.5 g
Lemak0.2 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 17 kcal —
- Protein 1.6 g 3%
- Karbohidrat 0.5 g 0%
- Lemak 0.2 g 0%
- Lemak tepu 0 g 0%
- Serat 2.7 g 10%
- Gula 0.5 g —
- Natrium 254 mg 11%
- Kolesterol 0 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 0 µg 0%
- Vitamin C 31.3 mg 35%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin E 0.06 mg 0%
- Vitamin K 11.9 µg 10%
- Tiamina (B1) 0.03 mg 3%
- Riboflavin (B2) 0.05 mg 4%
- Niasin (B3) 0.31 mg 2%
- Asid pantotenik (B5) 0.09 mg 2%
- Vitamin B6 0.08 mg 5%
- Folat (B9) 41 µg 10%
- Vitamin B12 0 µg 0%
- Kolin 33.5 mg 6%
Mineral
- Kalsium 17 mg 1%
- Zat besi 0.41 mg 2%
- Magnesium 9 mg 2%
- Fosforus 24 mg 2%
- Kalium 139 mg 3%
- Zink 0.13 mg 1%
- Kuprum 0.02 mg 2%
- Mangan 0.15 mg 7%
- Selenium 0.6 µg 1%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 17 | 1.6 g | 0.5 g | 0.2 g |
| 50 g | 50 g | 9 | 0.8 g | 0.2 g | 0.1 g |
| 150 g | 150 g | 26 | 2.4 g | 0.7 g | 0.3 g |
| 200 g | 200 g | 34 | 3.2 g | 0.9 g | 0.4 g |
| 250 g | 250 g | 43 | 4 g | 1.2 g | 0.6 g |
Makanan serupa
- Bunga kubis hijaudimasak, dengan garam32 kcal / 100 g
- Salad bunga kubisdimasak, dengan minyak soya, dengan garam97 kcal / 100 g
- Kubis bunga24 kcal / 100 g
- Kubis bunga hijaudirebus, dengan garam33 kcal / 100 g
- Brokolidimasak, direbus, ditoskan, dengan garam35 kcal / 100 g
- Sayur kalebeku, direbus, ditos, bergaram36 kcal / 100 g
- Lobak merahdimasak, direbus, ditoskan, dengan garam35 kcal / 100 g
- Kohlrabidirebus, ditos, dengan garam29 kcal / 100 g
- Kailansejuk beku, dicincang, dimasak, direbus, ditos, tanpa garam36 kcal / 100 g
- Lobakbeku, dimasak, direbus, ditos, dengan garam21 kcal / 100 g
Soalan tentang Bunga kubis
Berapa kalori dalam 100 g Bunga kubis?
100 g Bunga kubis mengandungi 17 kcal, dengan 1.6 g protein, 0.5 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Bunga kubis?
50 g Bunga kubis mengandungi 9 kcal, dengan 0.8 g protein, 0.2 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Bunga kubis?
150 g Bunga kubis mengandungi 26 kcal, dengan 2.4 g protein, 0.7 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Bunga kubis?
200 g Bunga kubis mengandungi 34 kcal, dengan 3.2 g protein, 0.9 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Bunga kubis?
250 g Bunga kubis mengandungi 43 kcal, dengan 4 g protein, 1.2 g karbohidrat dan 0.6 g lemak.
Sumber: Canadian Nutrient File 6401 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat