Știi ce ai în farfurie
Friptură din partea laterală a pulpei de vită
Calorii și informații nutriționale
pulpă, carne slabă și grăsime, fasonat la 0" grăsime, toate gradele, gătit, la grătar
Informații nutriționale
Per 100 g% din VNR- Calorii 168 kcal —
- Proteine 29 g 58%
- Glucide 0 g 0%
- Grăsimi 4,8 g 6%
- Grăsimi saturate 1,9 g 10%
- Fibre 0 g 0%
- Zaharuri 0 g —
- Sodiu 54 mg 2%
- Colesterol 80 mg 27%
Vitamine și minerale
Per 100 g% din VNRVitamine
- Vitamina A 0 µg 0%
- Vitamina C 0 mg 0%
- Vitamina E 0,2 mg 1%
- Vitamina K 0 µg 0%
- Tiamină (B1) 0,07 mg 6%
- Riboflavină (B2) 0,2 mg 15%
- Niacină (B3) 5,9 mg 37%
- Acid pantotenic (B5) 0,8 mg 16%
- Vitamina B6 0,56 mg 33%
- Folat (B9) 8 µg 2%
- Vitamina B12 4,2 µg 174%
- Colină 103 mg 19%
Minerale
- Calciu 5 mg 0%
- Fier 2,8 mg 15%
- Magneziu 26 mg 6%
- Fosfor 239 mg 19%
- Potasiu 365 mg 8%
- Zinc 7,3 mg 66%
- Cupru 0,11 mg 12%
- Mangan 0,01 mg 1%
- Seleniu 42,1 µg 77%
Calorii per porție
| Porție | Greutate | Calorii | Proteine | Glucide | Grăsimi |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 168 | 29 g | 0 g | 4,8 g |
| 1 porție | 85 g | 143 | 25 g | 0 g | 4,1 g |
| 2 porții | 170 g | 286 | 49 g | 0 g | 8,2 g |
| ½ porție | 42,5 g | 71 | 12 g | 0 g | 2,1 g |
| 3 porții | 255 g | 428 | 74 g | 0 g | 12 g |
| 4 porții | 340 g | 571 | 99 g | 0 g | 17 g |
| 50 g | 50 g | 84 | 15 g | 0 g | 2,4 g |
| 150 g | 150 g | 252 | 44 g | 0 g | 7,3 g |
| 200 g | 200 g | 336 | 58 g | 0 g | 9,7 g |
| 250 g | 250 g | 420 | 73 g | 0 g | 12 g |
Alimente similare
- Friptură de vită din pulpă partea vârfuluicarne de vită, carne slabă și grăsime separabile, fasonat la 0" grăsime, select, gatit, la grătar160 kcal / 100 g
- Friptură din pulpă de vităpulpă, carne slabă și grăsime, fasonat la 0" grăsime, toate gradele, gătit, la grătar177 kcal / 100 g
- Biftec din pulpă de vităfără os, doar carne slabă separabilă, curățat la 0" grăsime, select, gătit, la grătar158 kcal / 100 g
- Șnițel din pulpă de vitădoar carne slabă, tăiată la 1/8" grăsime, toate calitățile, gătit, fript185 kcal / 100 g
- Biftec din pulpă de vită la grătarfără os, doar carne slabă separabilă, fasonat la 0" grăsime, select, gătit, la grătar149 kcal / 100 g
- Tip round roastround, beef, separable lean only, trimmed to 0" fat, select, cooked, roasted149 kcal / 100 g
- File de antricot superiorfără os, doar carne slabă, fasonat la 0" grăsime, toate calitățile, gătit, la grătar171 kcal / 100 g
- Șnițel din pulpă interioară de vitășold, (superior), fără os, slab și gras, tăiere 0 mm (0), gătit, înăbușit219 kcal / 100 g
- Antricot de vitădoar carne slabă, fasonat la 1/8" grăsime, select, gătit, la grătar177 kcal / 100 g
- Steak de picanhafără os, doar carne slabă, fasonat la 1/8" grăsime, select, gătit, la grătar170 kcal / 100 g
Întrebări despre Friptură din partea laterală a pulpei de vită
Câte calorii are 100 g de Friptură din partea laterală a pulpei de vită?
100 g de Friptură din partea laterală a pulpei de vită are 168 kcal, 29 g proteine, 0 g glucide și 4,8 g grăsimi.
Câte calorii are 1 porție (85 g) de Friptură din partea laterală a pulpei de vită?
1 porție (85 g) de Friptură din partea laterală a pulpei de vită are 143 kcal, 25 g proteine, 0 g glucide și 4,1 g grăsimi.
Câte calorii are 2 porții (170 g) de Friptură din partea laterală a pulpei de vită?
2 porții (170 g) de Friptură din partea laterală a pulpei de vită are 286 kcal, 49 g proteine, 0 g glucide și 8,2 g grăsimi.
Câte calorii are ½ porție (42,5 g) de Friptură din partea laterală a pulpei de vită?
½ porție (42,5 g) de Friptură din partea laterală a pulpei de vită are 71 kcal, 12 g proteine, 0 g glucide și 2,1 g grăsimi.
Câte calorii are 3 porții (255 g) de Friptură din partea laterală a pulpei de vită?
3 porții (255 g) de Friptură din partea laterală a pulpei de vită are 428 kcal, 74 g proteine, 0 g glucide și 12 g grăsimi.
Câte calorii are 4 porții (340 g) de Friptură din partea laterală a pulpei de vită?
4 porții (340 g) de Friptură din partea laterală a pulpei de vită are 571 kcal, 99 g proteine, 0 g glucide și 17 g grăsimi.
Câte calorii are 50 g de Friptură din partea laterală a pulpei de vită?
50 g de Friptură din partea laterală a pulpei de vită are 84 kcal, 15 g proteine, 0 g glucide și 2,4 g grăsimi.
Câte calorii are 150 g de Friptură din partea laterală a pulpei de vită?
150 g de Friptură din partea laterală a pulpei de vită are 252 kcal, 44 g proteine, 0 g glucide și 7,3 g grăsimi.
Sursa: USDA FoodData Central 172131 · per 100 g · glucidele conform etichetei UE, fără fibre