Știi ce ai în farfurie
Desert cu renină și vanilie
Calorii și informații nutriționale
amestec uscat
Informații nutriționale
Per 100 g% din VNR- Calorii 383 kcal —
- Proteine 0 g 0%
- Glucide 99 g 36%
- Grăsimi 0 g 0%
- Fibre 0 g 0%
- Sodiu 6 mg 0%
- Colesterol 0 mg 0%
Vitamine și minerale
Per 100 g% din VNRVitamine
- Vitamina A 0 µg 0%
- Vitamina C 0 mg 0%
- Tiamină (B1) 0 mg 0%
- Riboflavină (B2) 0,02 mg 2%
- Niacină (B3) 0 mg 0%
- Acid pantotenic (B5) 0 mg 0%
- Vitamina B6 0 mg 0%
- Folat (B9) 0 µg 0%
- Vitamina B12 0 µg 0%
Minerale
- Calciu 117 mg 9%
- Fier 0,07 mg 0%
- Magneziu 1 mg 0%
- Fosfor 91 mg 7%
- Potasiu 3 mg 0%
- Zinc 0,04 mg 0%
- Cupru 0,06 mg 6%
- Mangan 0,01 mg 0%
- Seleniu 0,7 µg 1%
Calorii per porție
| Porție | Greutate | Calorii | Proteine | Glucide | Grăsimi |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 383 | 0 g | 99 g | 0 g |
| 1 porție | 10,8 g | 41 | 0 g | 11 g | 0 g |
| 2 porții | 21,6 g | 83 | 0 g | 21 g | 0 g |
| ½ porție | 5,4 g | 21 | 0 g | 5,3 g | 0 g |
| 3 porții | 32,4 g | 124 | 0 g | 32 g | 0 g |
| 4 porții | 43,2 g | 165 | 0 g | 43 g | 0 g |
| 50 g | 50 g | 192 | 0 g | 50 g | 0 g |
| 150 g | 150 g | 575 | 0 g | 149 g | 0 g |
| 200 g | 200 g | 766 | 0 g | 198 g | 0 g |
| 250 g | 250 g | 958 | 0 g | 248 g | 0 g |
Alimente similare
- Rennin de vanilieamestec uscat, preparat cu lapte integral89 kcal / 100 g
- Desert cu renină și ciocolatăamestec uscat363 kcal / 100 g
- Desert de ciocolată cu reninăamestec uscat, preparat cu lapte integral96 kcal / 100 g
- Puding de vanilieamestec uscat, instant377 kcal / 100 g
- Rennin de ciocolatăamestec uscat, preparat cu lapte integral96 kcal / 100 g
- Amestec pentru puding de vanilieuscat, obișnuit, nepreparat379 kcal / 100 g
- Budincă de vaniliegata de consum130 kcal / 100 g
- Pudding de vanilieamestec uscat, instant, preparat cu lapte 2% grăsime82 kcal / 100 g
- Flan cu vanilieamestec uscat, preparat109 kcal / 100 g
- Cremă de vaniliepreparată din amestec uscat103 kcal / 100 g
Întrebări despre Desert cu renină și vanilie
Câte calorii are 100 g de Desert cu renină și vanilie?
100 g de Desert cu renină și vanilie are 383 kcal, 0 g proteine, 99 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are 1 porție (10,8 g) de Desert cu renină și vanilie?
1 porție (10,8 g) de Desert cu renină și vanilie are 41 kcal, 0 g proteine, 11 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are 2 porții (21,6 g) de Desert cu renină și vanilie?
2 porții (21,6 g) de Desert cu renină și vanilie are 83 kcal, 0 g proteine, 21 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are ½ porție (5,4 g) de Desert cu renină și vanilie?
½ porție (5,4 g) de Desert cu renină și vanilie are 21 kcal, 0 g proteine, 5,3 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are 3 porții (32,4 g) de Desert cu renină și vanilie?
3 porții (32,4 g) de Desert cu renină și vanilie are 124 kcal, 0 g proteine, 32 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are 4 porții (43,2 g) de Desert cu renină și vanilie?
4 porții (43,2 g) de Desert cu renină și vanilie are 165 kcal, 0 g proteine, 43 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are 50 g de Desert cu renină și vanilie?
50 g de Desert cu renină și vanilie are 192 kcal, 0 g proteine, 50 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are 150 g de Desert cu renină și vanilie?
150 g de Desert cu renină și vanilie are 575 kcal, 0 g proteine, 149 g glucide și 0 g grăsimi.
Sursa: USDA FoodData Central 168792 · per 100 g · glucidele conform etichetei UE, fără fibre