Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Sos ayam
Kalori & fakta pemakanan
dalam tin
48
kalorikcal setiap 100 g
Protein0.7 g
Karbo5.2 g
Lemak2.6 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 48 kcal —
- Protein 0.7 g 1%
- Karbohidrat 5.2 g 2%
- Lemak 2.6 g 3%
- Lemak tepu 0.6 g 3%
- Serat 0.1 g 0%
- Gula 0.3 g —
- Natrium 389 mg 17%
- Kolesterol 5 mg 2%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 1 µg 0%
- Vitamin C 0 mg 0%
- Vitamin E 0.1 mg 1%
- Vitamin K 0.6 µg 1%
- Tiamina (B1) 0.02 mg 2%
- Riboflavin (B2) 0.05 mg 4%
- Niasin (B3) 0.29 mg 2%
- Asid pantotenik (B5) 0.14 mg 3%
- Vitamin B6 0.03 mg 1%
- Folat (B9) 2 µg 1%
- Vitamin B12 0 µg 0%
- Kolin 3.7 mg 1%
Mineral
- Kalsium 10 mg 1%
- Zat besi 0.09 mg 1%
- Magnesium 3 mg 1%
- Fosforus 20 mg 2%
- Kalium 42 mg 1%
- Zink 0.08 mg 1%
- Kuprum 0.02 mg 2%
- Mangan 0.02 mg 1%
- Selenium 0.4 µg 1%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 48 | 0.7 g | 5.2 g | 2.6 g |
| 50 g | 50 g | 24 | 0.4 g | 2.6 g | 1.3 g |
| 150 g | 150 g | 72 | 1.1 g | 7.8 g | 3.9 g |
| 200 g | 200 g | 96 | 1.4 g | 10 g | 5.2 g |
| 250 g | 250 g | 120 | 1.8 g | 13 g | 6.6 g |
Makanan serupa
- Kuah ayam belandakering367 kcal / 100 g
- Sos daging lembudalam tin, sedia dihidang53 kcal / 100 g
- Kuah cendawandalam tin50 kcal / 100 g
- Sup ayamdalam tin, pekat, sedia untuk dihidangkan71 kcal / 100 g
- Sup stok ayamsedia dihidang6 kcal / 100 g
- Ayam dengan kuah129 kcal / 100 g
- Sostidak ditentukan, dehidrat344 kcal / 100 g
- Kiub pati ayamkering198 kcal / 100 g
- Ayam dalam tintanpa sup185 kcal / 100 g
- Kaserol ayamkomersial, dengan sos kuah152 kcal / 100 g
Soalan tentang Sos ayam
Berapa kalori dalam 100 g Sos ayam?
100 g Sos ayam mengandungi 48 kcal, dengan 0.7 g protein, 5.2 g karbohidrat dan 2.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Sos ayam?
50 g Sos ayam mengandungi 24 kcal, dengan 0.4 g protein, 2.6 g karbohidrat dan 1.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Sos ayam?
150 g Sos ayam mengandungi 72 kcal, dengan 1.1 g protein, 7.8 g karbohidrat dan 3.9 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Sos ayam?
200 g Sos ayam mengandungi 96 kcal, dengan 1.4 g protein, 10 g karbohidrat dan 5.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Sos ayam?
250 g Sos ayam mengandungi 120 kcal, dengan 1.8 g protein, 13 g karbohidrat dan 6.6 g lemak.
Sumber: Canadian Nutrient File 1003 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat