Ketahui apa yang ada di pinggan anda
kubis savoy
Kalori & fakta pemakanan
direbus, ditos
24
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.8 g
Karbo2.6 g
Lemak0.1 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 24 kcal —
- Protein 1.8 g 4%
- Karbohidrat 2.6 g 1%
- Lemak 0.1 g 0%
- Lemak tepu 0 g 0%
- Serat 2.8 g 10%
- Natrium 24 mg 1%
- Kolesterol 0 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 44 µg 5%
- Vitamin C 17 mg 19%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin E 0.17 mg 1%
- Tiamina (B1) 0.05 mg 4%
- Riboflavin (B2) 0.02 mg 2%
- Niasin (B3) 0.02 mg 0%
- Asid pantotenik (B5) 0.16 mg 3%
- Vitamin B6 0.15 mg 9%
- Folat (B9) 46 µg 12%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 30 mg 2%
- Zat besi 0.38 mg 2%
- Magnesium 24 mg 6%
- Fosforus 33 mg 3%
- Kalium 184 mg 4%
- Zink 0.23 mg 2%
- Kuprum 0.05 mg 6%
- Mangan 0.15 mg 7%
- Selenium 0.7 µg 1%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 24 | 1.8 g | 2.6 g | 0.1 g |
| 50 g | 50 g | 12 | 0.9 g | 1.3 g | 0 g |
| 150 g | 150 g | 36 | 2.7 g | 3.9 g | 0.1 g |
| 200 g | 200 g | 48 | 3.6 g | 5.2 g | 0.2 g |
| 250 g | 250 g | 60 | 4.5 g | 6.5 g | 0.2 g |
Makanan serupa
- Kubisdimasak, direbus, ditoskan, tanpa garam23 kcal / 100 g
- Kubis biasabiasa, dimasak, direbus, ditos, dengan garam23 kcal / 100 g
- Savoy cabbage26 kcal / 100 g
- Sayur collarddirebus, ditoskan, tanpa minyak, tanpa garam25 kcal / 100 g
- Sayur kalebeku, direbus, ditos36 kcal / 100 g
- Kailan scotchdirebus, ditos28 kcal / 100 g
- Kale kerintingdirebus38 kcal / 100 g
- Savoy cabbage31 kcal / 100 g
- Kailansejuk beku, dicincang, dimasak, direbus, ditos, tanpa garam36 kcal / 100 g
- Bunga kubisbeku, rebus, tos19 kcal / 100 g
Soalan tentang kubis savoy
Berapa kalori dalam 100 g kubis savoy?
100 g kubis savoy mengandungi 24 kcal, dengan 1.8 g protein, 2.6 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g kubis savoy?
50 g kubis savoy mengandungi 12 kcal, dengan 0.9 g protein, 1.3 g karbohidrat dan 0 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g kubis savoy?
150 g kubis savoy mengandungi 36 kcal, dengan 2.7 g protein, 3.9 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g kubis savoy?
200 g kubis savoy mengandungi 48 kcal, dengan 3.6 g protein, 5.2 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g kubis savoy?
250 g kubis savoy mengandungi 60 kcal, dengan 4.5 g protein, 6.5 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Sumber: Canadian Nutrient File 2037 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat