Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Artichoke
Kalori & fakta pemakanan
sejuk beku, belum disediakan
38
kalorikcal setiap 100 g
Protein2.6 g
Karbo3.9 g
Lemak0.4 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 38 kcal —
- Protein 2.6 g 5%
- Karbohidrat 3.9 g 1%
- Lemak 0.4 g 1%
- Lemak tepu 0.1 g 0%
- Serat 3.9 g 14%
- Natrium 47 mg 2%
- Kolesterol 0 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 8 µg 1%
- Vitamin C 5.3 mg 6%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin E 0.16 mg 1%
- Tiamina (B1) 0.06 mg 5%
- Riboflavin (B2) 0.14 mg 11%
- Niasin (B3) 0.86 mg 5%
- Asid pantotenik (B5) 0.19 mg 4%
- Vitamin B6 0.08 mg 5%
- Folat (B9) 126 µg 32%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 19 mg 1%
- Zat besi 0.5 mg 3%
- Magnesium 27 mg 6%
- Fosforus 58 mg 5%
- Kalium 248 mg 5%
- Zink 0.32 mg 3%
- Kuprum 0.05 mg 6%
- Mangan 0.24 mg 11%
- Selenium 0.2 µg 0%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 38 | 2.6 g | 3.9 g | 0.4 g |
| 50 g | 50 g | 19 | 1.3 g | 1.9 g | 0.2 g |
| 150 g | 150 g | 57 | 3.9 g | 5.8 g | 0.6 g |
| 200 g | 200 g | 76 | 5.3 g | 7.7 g | 0.9 g |
| 250 g | 250 g | 95 | 6.6 g | 9.6 g | 1.1 g |
Makanan serupa
- Artichoke diminkan119 kcal / 100 g
- Artichoke tapaksejuk beku, mentah55 kcal / 100 g
- Artichoke globementah45 kcal / 100 g
- Jantung artichoke globedalam tin, tos24 kcal / 100 g
- Artichoke Cinasejuk beku, mentah52 kcal / 100 g
- Articokjenis glob atau Perancis, mentah47 kcal / 100 g
- Artichokdirebus dalam air suling, tanpa garam, ditoskan44 kcal / 100 g
- Hati artifisdalam tin27 kcal / 100 g
- Articok Jerusalemmentah73 kcal / 100 g
- Lobak merahbeku, belum disediakan36 kcal / 100 g
Soalan tentang Artichoke
Berapa kalori dalam 100 g Artichoke?
100 g Artichoke mengandungi 38 kcal, dengan 2.6 g protein, 3.9 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Artichoke?
50 g Artichoke mengandungi 19 kcal, dengan 1.3 g protein, 1.9 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Artichoke?
150 g Artichoke mengandungi 57 kcal, dengan 3.9 g protein, 5.8 g karbohidrat dan 0.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Artichoke?
200 g Artichoke mengandungi 76 kcal, dengan 5.3 g protein, 7.7 g karbohidrat dan 0.9 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Artichoke?
250 g Artichoke mengandungi 95 kcal, dengan 6.6 g protein, 9.6 g karbohidrat dan 1.1 g lemak.
Sumber: Canadian Nutrient File 1988 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat