Zistite, čo máte na tanieri
Divoký atlantský losos
Kalórie a výživové údaje
atlantský, divoký, varený, suché teplo
Výživové údaje
Na 100 g% ODD- Kalórie 182 kcal —
- Bielkoviny 25 g 51%
- Sacharidy 0 g 0%
- Tuky 8,1 g 10%
- Nasýtené tuky 1,3 g 6%
- Vláknina 0 g 0%
- Sodík 56 mg 2%
- Cholesterol 71 mg 24%
Vitamíny a minerály
Na 100 g% ODDVitamíny
- Vitamín A 13 µg 1%
- Vitamín C 0 mg 0%
- Tiamín (B1) 0,28 mg 23%
- Riboflavín (B2) 0,49 mg 37%
- Niacín (B3) 10,1 mg 63%
- Kyselina pantoténová (B5) 1,9 mg 38%
- Vitamín B6 0,94 mg 56%
- Folát (B9) 29 µg 7%
- Vitamín B12 3,1 µg 127%
Minerály
- Vápnik 15 mg 1%
- Železo 1 mg 6%
- Horčík 37 mg 9%
- Fosfor 256 mg 20%
- Draslík 628 mg 13%
- Zinok 0,82 mg 7%
- Meď 0,32 mg 36%
- Mangán 0,02 mg 1%
- Selén 46,8 µg 85%
Kalórie podľa porcie
| Porcia | Hmotnosť | Kalórie | Bielkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 182 | 25 g | 0 g | 8,1 g |
| 1 porcia | 85 g | 155 | 22 g | 0 g | 6,9 g |
| 2 porcie | 170 g | 309 | 43 g | 0 g | 14 g |
| ½ porcie | 42,5 g | 77 | 11 g | 0 g | 3,5 g |
| 3 porcie | 255 g | 464 | 65 g | 0 g | 21 g |
| 4 porcie | 340 g | 619 | 87 g | 0 g | 28 g |
| 50 g | 50 g | 91 | 13 g | 0 g | 4,1 g |
| 150 g | 150 g | 273 | 38 g | 0 g | 12 g |
| 200 g | 200 g | 364 | 51 g | 0 g | 16 g |
| 250 g | 250 g | 455 | 64 g | 0 g | 20 g |
Podobné potraviny
- Chovaný atlantský losos varenéatlantský, chovaný, varené, suché teplo206 kcal / 100 g
- Divoký losos cohodivoký, surový146 kcal / 100 g
- Chovaný atlantský losos pečený alebo grilovanýatlantský, chovaný, pečený alebo grilovaný206 kcal / 100 g
- Losos strieborný divokýdivoký, pečený alebo grilovaný139 kcal / 100 g
- Divoký losossurové166 kcal / 100 g
- Makrela atlantickávarené, suché teplo262 kcal / 100 g
- Losos strieborný farmovanýfarmovaný, varený, suché teplo178 kcal / 100 g
- Treska žltávarené, suchým teplom118 kcal / 100 g
- Treska obyčajná atlantskávarené, sušené teplom105 kcal / 100 g
- Ružový lososvarené, suché teplo153 kcal / 100 g
Otázky o potravine Divoký atlantský losos
Koľko kalórií obsahuje Divoký atlantský losos v množstve 100 g?
Divoký atlantský losos: 100 g obsahuje 182 kcal, 25 g bielkovín, 0 g sacharidov a 8,1 g tukov.
Koľko kalórií obsahuje Divoký atlantský losos v množstve 1 porcia (85 g)?
Divoký atlantský losos: 1 porcia (85 g) obsahuje 155 kcal, 22 g bielkovín, 0 g sacharidov a 6,9 g tukov.
Koľko kalórií obsahuje Divoký atlantský losos v množstve 2 porcie (170 g)?
Divoký atlantský losos: 2 porcie (170 g) obsahuje 309 kcal, 43 g bielkovín, 0 g sacharidov a 14 g tukov.
Koľko kalórií obsahuje Divoký atlantský losos v množstve ½ porcie (42,5 g)?
Divoký atlantský losos: ½ porcie (42,5 g) obsahuje 77 kcal, 11 g bielkovín, 0 g sacharidov a 3,5 g tukov.
Koľko kalórií obsahuje Divoký atlantský losos v množstve 3 porcie (255 g)?
Divoký atlantský losos: 3 porcie (255 g) obsahuje 464 kcal, 65 g bielkovín, 0 g sacharidov a 21 g tukov.
Koľko kalórií obsahuje Divoký atlantský losos v množstve 4 porcie (340 g)?
Divoký atlantský losos: 4 porcie (340 g) obsahuje 619 kcal, 87 g bielkovín, 0 g sacharidov a 28 g tukov.
Koľko kalórií obsahuje Divoký atlantský losos v množstve 50 g?
Divoký atlantský losos: 50 g obsahuje 91 kcal, 13 g bielkovín, 0 g sacharidov a 4,1 g tukov.
Koľko kalórií obsahuje Divoký atlantský losos v množstve 150 g?
Divoký atlantský losos: 150 g obsahuje 273 kcal, 38 g bielkovín, 0 g sacharidov a 12 g tukov.
Zdroj: USDA FoodData Central 171998 · na 100 g · sacharidy podľa označovania EÚ, bez vlákniny