Ketahui apa yang ada di pinggan anda
tauge kacang hijau
Kalori & fakta pemakanan
digoreng kilas dalam minyak biji sesawi
72
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.9 g
Karbo2.5 g
Lemak6.1 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 72 kcal —
- Protein 1.9 g 4%
- Karbohidrat 2.5 g 1%
- Lemak 6.1 g 8%
- Lemak tepu 0.5 g 2%
- Gula 1.4 g —
- Natrium 3 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 4 µg 0%
- Vitamin C 7 mg 8%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin K 6.4 µg 5%
- Tiamina (B1) 0.06 mg 5%
- Riboflavin (B2) 0.02 mg 2%
- Niasin (B3) 0.3 mg 2%
- Asid pantotenik (B5) 0.23 mg 5%
- Vitamin B6 0.07 mg 4%
- Folat (B9) 43 µg 11%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 12 mg 1%
- Zat besi 1 mg 6%
- Magnesium 11 mg 3%
- Fosforus 29 mg 2%
- Kalium 45 mg 1%
- Zink 0.2 mg 2%
- Kuprum 0.05 mg 6%
- Mangan 0.2 mg 9%
- Selenium 1 µg 2%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 72 | 1.9 g | 2.5 g | 6.1 g |
| 50 g | 50 g | 36 | 1 g | 1.3 g | 3.1 g |
| 150 g | 150 g | 108 | 2.9 g | 3.8 g | 9.2 g |
| 200 g | 200 g | 144 | 3.8 g | 5 g | 12 g |
| 250 g | 250 g | 180 | 4.8 g | 6.3 g | 15 g |
Makanan serupa
- Taugebiji benih matang, goreng kilas, tiada lemak ditambah50 kcal / 100 g
- Taugehrebus17 kcal / 100 g
- Kacang hijausegar, direbus, dimasak dalam air96 kcal / 100 g
- Taugeh kacang hijaudalam tin, tanpa air garam16 kcal / 100 g
- Tauge kacang soyabiji matang, dimasak, digoreng kilas125 kcal / 100 g
- Dahl kacang mungkering, direbus dalam air tanpa garam92 kcal / 100 g
- Kacang parangdigoreng kilas dalam minyak biji sesawi69 kcal / 100 g
Soalan tentang tauge kacang hijau
Berapa kalori dalam 100 g tauge kacang hijau?
100 g tauge kacang hijau mengandungi 72 kcal, dengan 1.9 g protein, 2.5 g karbohidrat dan 6.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g tauge kacang hijau?
50 g tauge kacang hijau mengandungi 36 kcal, dengan 1 g protein, 1.3 g karbohidrat dan 3.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g tauge kacang hijau?
150 g tauge kacang hijau mengandungi 108 kcal, dengan 2.9 g protein, 3.8 g karbohidrat dan 9.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g tauge kacang hijau?
200 g tauge kacang hijau mengandungi 144 kcal, dengan 3.8 g protein, 5 g karbohidrat dan 12 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g tauge kacang hijau?
250 g tauge kacang hijau mengandungi 180 kcal, dengan 4.8 g protein, 6.3 g karbohidrat dan 15 g lemak.
Sumber: CoFID (UK) 13-567 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat