Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Susu skim
Kalori & fakta pemakanan
disteril, musim panas
32
kalorikcal setiap 100 g
Protein3.5 g
Karbo4.4 g
Lemak0.2 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 32 kcal —
- Protein 3.5 g 7%
- Karbohidrat 4.4 g 2%
- Lemak 0.2 g 0%
- Lemak tepu 0.1 g 1%
- Gula 4.4 g —
- Natrium 49 mg 2%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin C 1 mg 1%
- Tiamina (B1) 0.03 mg 3%
- Riboflavin (B2) 0.21 mg 16%
- Niasin (B3) 0.1 mg 1%
- Asid pantotenik (B5) 0.55 mg 11%
- Vitamin B6 0.06 mg 4%
- Biotin (B7) 2.1 µg 7%
- Folat (B9) 3 µg 1%
- Vitamin B12 0.8 µg 33%
Mineral
- Kalsium 133 mg 10%
- Zat besi 0.06 mg 0%
- Magnesium 12 mg 3%
- Fosforus 98 mg 8%
- Kalium 171 mg 4%
- Zink 0.5 mg 5%
- Selenium 1 µg 2%
- Iodin 21 µg 14%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 32 | 3.5 g | 4.4 g | 0.2 g |
| 50 g | 50 g | 16 | 1.8 g | 2.2 g | 0.1 g |
| 150 g | 150 g | 48 | 5.3 g | 6.6 g | 0.3 g |
| 200 g | 200 g | 64 | 7 g | 8.8 g | 0.4 g |
| 250 g | 250 g | 80 | 8.8 g | 11 g | 0.5 g |
Makanan serupa
Soalan tentang Susu skim
Berapa kalori dalam 100 g Susu skim?
100 g Susu skim mengandungi 32 kcal, dengan 3.5 g protein, 4.4 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Susu skim?
50 g Susu skim mengandungi 16 kcal, dengan 1.8 g protein, 2.2 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Susu skim?
150 g Susu skim mengandungi 48 kcal, dengan 5.3 g protein, 6.6 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Susu skim?
200 g Susu skim mengandungi 64 kcal, dengan 7 g protein, 8.8 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Susu skim?
250 g Susu skim mengandungi 80 kcal, dengan 8.8 g protein, 11 g karbohidrat dan 0.5 g lemak.
Sumber: CoFID (UK) 12-308 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat