Știi ce ai în farfurie
Cartofi prăjiți
Calorii și informații nutriționale
prăjiți în grăsime solidă pentru prăjit
256
caloriikcal per 100 g
Proteine3,1 g
Glucide28 g
Grăsimi14 g
Informații nutriționale
Per 100 g% din VNR- Calorii 256 kcal —
- Proteine 3,1 g 6%
- Glucide 28 g 10%
- Grăsimi 14 g 18%
- Grăsimi saturate 6,8 g 34%
- Fibre 3,2 g 11%
- Zaharuri 0,2 g —
Calorii per porție
| Porție | Greutate | Calorii | Proteine | Glucide | Grăsimi |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 256 | 3,1 g | 28 g | 14 g |
| 50 g | 50 g | 128 | 1,6 g | 14 g | 7 g |
| 150 g | 150 g | 384 | 4,7 g | 42 g | 21 g |
| 200 g | 200 g | 512 | 6,2 g | 56 g | 28 g |
| 250 g | 250 g | 640 | 7,8 g | 70 g | 35 g |
Alimente similare
- Cartofi prăjiți tăiați dreptcartof, din magazine independente227 kcal / 100 g
- Cartofi prăjiți din legumeprăjite în prealabil, congelate, nepreparate142 kcal / 100 g
- Cartofi prăjiți de casăde casă, prăjit în ulei de floarea-soarelui197 kcal / 100 g
- Cartofi prăjiți în ulei vegetalmâncare fast-food, cartof, prăjit în ulei vegetal312 kcal / 100 g
- Chipsuri de cartoficu aromă de smântână și ceapă531 kcal / 100 g
- Cartofprăjit119 kcal / 100 g
- Chipsuriprăjiți, sub formă de chipsuri, cu sare542 kcal / 100 g
- Cartofiprăjiți, îndulciți197 kcal / 100 g
- Cartof prăjitprăjit în ulei nespecificat, fără sare289 kcal / 100 g
- Felii de cartoficongelate, prăjite în ulei vegetal229 kcal / 100 g
Întrebări despre Cartofi prăjiți
Câte calorii are 100 g de Cartofi prăjiți?
100 g de Cartofi prăjiți are 256 kcal, 3,1 g proteine, 28 g glucide și 14 g grăsimi.
Câte calorii are 50 g de Cartofi prăjiți?
50 g de Cartofi prăjiți are 128 kcal, 1,6 g proteine, 14 g glucide și 7 g grăsimi.
Câte calorii are 150 g de Cartofi prăjiți?
150 g de Cartofi prăjiți are 384 kcal, 4,7 g proteine, 42 g glucide și 21 g grăsimi.
Câte calorii are 200 g de Cartofi prăjiți?
200 g de Cartofi prăjiți are 512 kcal, 6,2 g proteine, 56 g glucide și 28 g grăsimi.
Câte calorii are 250 g de Cartofi prăjiți?
250 g de Cartofi prăjiți are 640 kcal, 7,8 g proteine, 70 g glucide și 35 g grăsimi.
Sursa: NEVO (Netherlands) 2106 · per 100 g · glucidele conform etichetei UE, fără fibre