Vit hva du har på tallerkenen
Steinsopp
Kalorier og næringsinnhold
stekt uten fett, i panne
76
kalorierkcal per 100 g
Protein8,9 g
Karbo5,4 g
Fett0,7 g
Næringsinnhold
Per 100 g% av dagsbehov- Kalorier 76 kcal —
- Protein 8,9 g 18%
- Karbohydrat 5,4 g 2%
- Fett 0,7 g 1%
- Mettet fett 0,1 g 1%
- Fiber 9,9 g 35%
- Sukkerarter 0,9 g —
Kalorier per porsjon
| Porsjon | Vekt | Kalorier | Protein | Karbo | Fett |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 76 | 8,9 g | 5,4 g | 0,7 g |
| 50 g | 50 g | 38 | 4,4 g | 2,7 g | 0,3 g |
| 150 g | 150 g | 114 | 13 g | 8 g | 1 g |
| 200 g | 200 g | 152 | 18 g | 11 g | 1,3 g |
| 250 g | 250 g | 190 | 22 g | 13 g | 1,6 g |
Lignende matvarer
- Rødskrubbstekt uten fett, i panne56 kcal / 100 g
- Brunskrubbstekt uten fett, i panne76 kcal / 100 g
- Sjampinjongstekt uten fett, i panne47 kcal / 100 g
- Shiitakesoppstekt uten fett (i panne)48 kcal / 100 g
- Morkelstekt uten fett i panne48 kcal / 100 g
- Oystersoppstekt uten fett, i panne52 kcal / 100 g
- Brungul sleipsoppstekt uten fett, i panne52 kcal / 100 g
- Kantarellstekt uten fett (i panne)43 kcal / 100 g
- Blandet soppstekt uten fett (i panne)55 kcal / 100 g
- Soppstekt, uten fett26 kcal / 100 g
Spørsmål om Steinsopp
Hvor mange kalorier er det i 100 g Steinsopp?
100 g Steinsopp inneholder 76 kcal, med 8,9 g protein, 5,4 g karbohydrat og 0,7 g fett.
Hvor mange kalorier er det i 50 g Steinsopp?
50 g Steinsopp inneholder 38 kcal, med 4,4 g protein, 2,7 g karbohydrat og 0,3 g fett.
Hvor mange kalorier er det i 150 g Steinsopp?
150 g Steinsopp inneholder 114 kcal, med 13 g protein, 8 g karbohydrat og 1 g fett.
Hvor mange kalorier er det i 200 g Steinsopp?
200 g Steinsopp inneholder 152 kcal, med 18 g protein, 11 g karbohydrat og 1,3 g fett.
Hvor mange kalorier er det i 250 g Steinsopp?
250 g Steinsopp inneholder 190 kcal, med 22 g protein, 13 g karbohydrat og 1,6 g fett.
Kilde: BLS (Germany) K718182 · per 100 g · karbohydrat etter EU-merking, fiber ikke inkludert