Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Susu separa skim
Kalori & fakta pemakanan
0.5% lemak, tidak dinyatakan
37
kalorikcal setiap 100 g
Protein3.6 g
Karbo4.5 g
Lemak0.5 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 37 kcal —
- Protein 3.6 g 7%
- Karbohidrat 4.5 g 2%
- Lemak 0.5 g 1%
- Lemak tepu 0.3 g 2%
- Serat 0 g 0%
- Gula 4.5 g —
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 37 | 3.6 g | 4.5 g | 0.5 g |
| 50 g | 50 g | 19 | 1.8 g | 2.3 g | 0.3 g |
| 150 g | 150 g | 56 | 5.4 g | 6.8 g | 0.8 g |
| 200 g | 200 g | 74 | 7.2 g | 9 g | 1 g |
| 250 g | 250 g | 93 | 9 g | 11 g | 1.3 g |
Makanan serupa
- Susu separa skim bebas laktosa44 kcal / 100 g
- Yogurt susu separa skim43 kcal / 100 g
- Susu separa skim berperisa coklatsepara skim, perisa coklat, vitamin D48 kcal / 100 g
- Susu rendah lemak1.5% lemak, diproses pada suhu ultra tinggi44 kcal / 100 g
- Susu skimceCAir, 0.1% lemak33 kcal / 100 g
- Milk skimmed 0.5 % fat38 kcal / 100 g
- Krim separa skim27% lemak, contohnya mellangrädde264 kcal / 100 g
- Yogurt rendah lemakmin. 1.5% hingga maks. 1.8% lemak62 kcal / 100 g
- Yogurtdaripada susu skim, maks. 0.5% lemak48 kcal / 100 g
Soalan tentang Susu separa skim
Berapa kalori dalam 100 g Susu separa skim?
100 g Susu separa skim mengandungi 37 kcal, dengan 3.6 g protein, 4.5 g karbohidrat dan 0.5 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Susu separa skim?
50 g Susu separa skim mengandungi 19 kcal, dengan 1.8 g protein, 2.3 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Susu separa skim?
150 g Susu separa skim mengandungi 56 kcal, dengan 5.4 g protein, 6.8 g karbohidrat dan 0.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Susu separa skim?
200 g Susu separa skim mengandungi 74 kcal, dengan 7.2 g protein, 9 g karbohidrat dan 1 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Susu separa skim?
250 g Susu separa skim mengandungi 93 kcal, dengan 9 g protein, 11 g karbohidrat dan 1.3 g lemak.
Sumber: mvt 01.231 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat