Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Sos tomato
Kalori & fakta pemakanan
buatan sendiri
89
kalorikcal setiap 100 g
Protein2.2 g
Karbo8.6 g
Lemak5.5 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 89 kcal —
- Protein 2.2 g 4%
- Karbohidrat 8.6 g 3%
- Lemak 5.5 g 7%
- Lemak tepu 1.8 g 9%
- Serat 1.4 g 5%
- Gula 4 g —
- Natrium 340 mg 15%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 204 µg 23%
- Vitamin C 8 mg 9%
- Vitamin D 0.3 µg 2%
- Vitamin E 1.5 mg 10%
- Tiamina (B1) 0.11 mg 9%
- Riboflavin (B2) 0.02 mg 2%
- Niasin (B3) 1.2 mg 8%
- Asid pantotenik (B5) 0.22 mg 4%
- Vitamin B6 0.14 mg 8%
- Biotin (B7) 1.2 µg 4%
- Folat (B9) 9 µg 2%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 19 mg 1%
- Zat besi 0.6 mg 3%
- Magnesium 10 mg 2%
- Fosforus 39 mg 3%
- Kalium 280 mg 6%
- Zink 0.3 mg 3%
- Kuprum 0.03 mg 3%
- Mangan 0.1 mg 4%
- Selenium 1 µg 2%
- Iodin 5 µg 3%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 89 | 2.2 g | 8.6 g | 5.5 g |
| 50 g | 50 g | 45 | 1.1 g | 4.3 g | 2.8 g |
| 150 g | 150 g | 134 | 3.3 g | 13 g | 8.3 g |
| 200 g | 200 g | 178 | 4.4 g | 17 g | 11 g |
| 250 g | 250 g | 223 | 5.5 g | 22 g | 14 g |
Makanan serupa
- Sos tomato untuk pizabuatan sendiri100 kcal / 100 g
- Sos tomato dan cendawanbuatan sendiri46 kcal / 100 g
- Sos tomato daripada tomato segar111 kcal / 100 g
- Sos tomato daripada pes tomato107 kcal / 100 g
- Sos tomato daripada tomato dalam tin108 kcal / 100 g
- Sos berasaskan tomatobuatan sendiri70 kcal / 100 g
- Chutney tomatobuatan sendiri166 kcal / 100 g
- Sos pasta berasaskan tomatobuatan sendiri26 kcal / 100 g
- Pasta tomatobuatan sendiri, sos berasaskan tomato120 kcal / 100 g
- Sup tomatobuatan sendiri38 kcal / 100 g
Soalan tentang Sos tomato
Berapa kalori dalam 100 g Sos tomato?
100 g Sos tomato mengandungi 89 kcal, dengan 2.2 g protein, 8.6 g karbohidrat dan 5.5 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Sos tomato?
50 g Sos tomato mengandungi 45 kcal, dengan 1.1 g protein, 4.3 g karbohidrat dan 2.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Sos tomato?
150 g Sos tomato mengandungi 134 kcal, dengan 3.3 g protein, 13 g karbohidrat dan 8.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Sos tomato?
200 g Sos tomato mengandungi 178 kcal, dengan 4.4 g protein, 17 g karbohidrat dan 11 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Sos tomato?
250 g Sos tomato mengandungi 223 kcal, dengan 5.5 g protein, 22 g karbohidrat dan 14 g lemak.
Sumber: CoFID (UK) 50-1173 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat