Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Rumpai laut kelp
Kalori & fakta pemakanan
kelp, kombu, tangle, mentah
43
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.7 g
Karbo8.3 g
Lemak0.6 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 43 kcal —
- Protein 1.7 g 3%
- Karbohidrat 8.3 g 3%
- Lemak 0.6 g 1%
- Lemak tepu 0.2 g 1%
- Serat 1.3 g 5%
- Gula 0.6 g —
- Natrium 233 mg 10%
- Kolesterol 0 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 6 µg 1%
- Vitamin C 3 mg 3%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin E 1.5 mg 10%
- Vitamin K 66 µg 55%
- Tiamina (B1) 0.05 mg 4%
- Riboflavin (B2) 0.15 mg 12%
- Niasin (B3) 0.47 mg 3%
- Asid pantotenik (B5) 0.64 mg 13%
- Vitamin B6 0 mg 0%
- Folat (B9) 180 µg 45%
- Vitamin B12 0 µg 0%
- Kolin 12.8 mg 2%
Mineral
- Kalsium 168 mg 13%
- Zat besi 2.9 mg 16%
- Magnesium 121 mg 29%
- Fosforus 42 mg 3%
- Kalium 89 mg 2%
- Zink 1.2 mg 11%
- Kuprum 0.13 mg 14%
- Mangan 0.2 mg 9%
- Selenium 0.7 µg 1%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 43 | 1.7 g | 8.3 g | 0.6 g |
| 50 g | 50 g | 22 | 0.8 g | 4.1 g | 0.3 g |
| 150 g | 150 g | 65 | 2.5 g | 12 g | 0.8 g |
| 200 g | 200 g | 86 | 3.4 g | 17 g | 1.1 g |
| 250 g | 250 g | 108 | 4.2 g | 21 g | 1.4 g |
Makanan serupa
Soalan tentang Rumpai laut kelp
Berapa kalori dalam 100 g Rumpai laut kelp?
100 g Rumpai laut kelp mengandungi 43 kcal, dengan 1.7 g protein, 8.3 g karbohidrat dan 0.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Rumpai laut kelp?
50 g Rumpai laut kelp mengandungi 22 kcal, dengan 0.8 g protein, 4.1 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Rumpai laut kelp?
150 g Rumpai laut kelp mengandungi 65 kcal, dengan 2.5 g protein, 12 g karbohidrat dan 0.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Rumpai laut kelp?
200 g Rumpai laut kelp mengandungi 86 kcal, dengan 3.4 g protein, 17 g karbohidrat dan 1.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Rumpai laut kelp?
250 g Rumpai laut kelp mengandungi 108 kcal, dengan 4.2 g protein, 21 g karbohidrat dan 1.4 g lemak.
Sumber: Canadian Nutrient File 2204 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat