Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Parsnip, Danish, raw
Kalori & fakta pemakanan
61
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.3 g
Karbo9.7 g
Lemak0.8 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 61 kcal —
- Protein 1.3 g 3%
- Karbohidrat 9.7 g 4%
- Lemak 0.8 g 1%
- Lemak tepu 0.1 g 1%
- Serat 4.6 g 17%
- Gula 3.5 g —
- Natrium 3.7 mg 0%
- Kolesterol 0 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 0.15 µg 0%
- Vitamin C 11.3 mg 13%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin E 0.33 mg 2%
- Vitamin K 0 µg 0%
- Tiamina (B1) 0.05 mg 5%
- Riboflavin (B2) 0.05 mg 4%
- Niasin (B3) 0.96 mg 6%
- Asid pantotenik (B5) 0.28 mg 6%
- Vitamin B6 0.09 mg 5%
- Biotin (B7) 3.9 µg 13%
- Folat (B9) 60.5 µg 15%
- Vitamin B12 0 µg 0%
- Kolin 27 mg 5%
Mineral
- Kalsium 34.3 mg 3%
- Zat besi 0.34 mg 2%
- Magnesium 24.6 mg 6%
- Fosforus 57.3 mg 5%
- Kalium 414 mg 9%
- Zink 0.46 mg 4%
- Kuprum 0.1 mg 11%
- Mangan 0.19 mg 8%
- Selenium 0.17 µg 0%
- Iodin 0 µg 0%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 61 | 1.3 g | 9.7 g | 0.8 g |
| 50 g | 50 g | 30 | 0.6 g | 4.9 g | 0.4 g |
| 150 g | 150 g | 91 | 1.9 g | 15 g | 1.2 g |
| 200 g | 200 g | 121 | 2.5 g | 20 g | 1.6 g |
| 250 g | 250 g | 152 | 3.2 g | 24 g | 2 g |
Makanan serupa
- Parsnips imported67 kcal / 100 g
- Celeriac celery root danish20 kcal / 100 g
- Parsnipmentah75 kcal / 100 g
- Radish white18 kcal / 100 g
- Beet red danish38 kcal / 100 g
- Celeriac celery root26 kcal / 100 g
- Radishes oriental daikon japanese radish18 kcal / 100 g
- Carrots danish without peel25 kcal / 100 g
- Cauliflower danish19 kcal / 100 g
- Kale danish38 kcal / 100 g
Soalan tentang Parsnip, Danish, raw
Berapa kalori dalam 100 g Parsnip, Danish, raw?
100 g Parsnip, Danish, raw mengandungi 61 kcal, dengan 1.3 g protein, 9.7 g karbohidrat dan 0.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Parsnip, Danish, raw?
50 g Parsnip, Danish, raw mengandungi 30 kcal, dengan 0.6 g protein, 4.9 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Parsnip, Danish, raw?
150 g Parsnip, Danish, raw mengandungi 91 kcal, dengan 1.9 g protein, 15 g karbohidrat dan 1.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Parsnip, Danish, raw?
200 g Parsnip, Danish, raw mengandungi 121 kcal, dengan 2.5 g protein, 20 g karbohidrat dan 1.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Parsnip, Danish, raw?
250 g Parsnip, Danish, raw mengandungi 152 kcal, dengan 3.2 g protein, 24 g karbohidrat dan 2 g lemak.
Sumber: Frida (Denmark) 1752 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat