Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Kacang buncis
Kalori & fakta pemakanan
beku, mentah
29
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.9 g
Karbo4.1 g
Lemak0.6 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 29 kcal —
- Protein 1.9 g 4%
- Karbohidrat 4.1 g 1%
- Lemak 0.6 g 1%
- Lemak tepu 0.2 g 1%
- Serat 3.4 g 12%
- Gula 2.4 g —
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 29 | 1.9 g | 4.1 g | 0.6 g |
| 50 g | 50 g | 15 | 0.9 g | 2.1 g | 0.3 g |
| 150 g | 150 g | 44 | 2.8 g | 6.2 g | 0.8 g |
| 200 g | 200 g | 58 | 3.8 g | 8.2 g | 1.1 g |
| 250 g | 250 g | 73 | 4.7 g | 10 g | 1.4 g |
Makanan serupa
- Kacang buncis hijaudimasak, direbus, ditoskan, dengan garam35 kcal / 100 g
- Kacang buncis kuningsejuk beku, semua gaya, belum dimasak33 kcal / 100 g
- Kacang buncis hijau Macarrãopolong, varieti, mentah28 kcal / 100 g
- Kacang buncis hijau Manteigapolong, varieti, mentah24 kcal / 100 g
- Kacang buncis Itali hijau atau kuningsejuk beku, belum dimasak39 kcal / 100 g
- Kacang hijaudirebus28 kcal / 100 g
- Kacang hijau Perancismentah27 kcal / 100 g
- Buncismentah32 kcal / 100 g
- Green beans27 kcal / 100 g
- Asparagus hijau, beku
Soalan tentang Kacang buncis
Berapa kalori dalam 100 g Kacang buncis?
100 g Kacang buncis mengandungi 29 kcal, dengan 1.9 g protein, 4.1 g karbohidrat dan 0.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Kacang buncis?
50 g Kacang buncis mengandungi 15 kcal, dengan 0.9 g protein, 2.1 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Kacang buncis?
150 g Kacang buncis mengandungi 44 kcal, dengan 2.8 g protein, 6.2 g karbohidrat dan 0.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Kacang buncis?
200 g Kacang buncis mengandungi 58 kcal, dengan 3.8 g protein, 8.2 g karbohidrat dan 1.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Kacang buncis?
250 g Kacang buncis mengandungi 73 kcal, dengan 4.7 g protein, 10 g karbohidrat dan 1.4 g lemak.
Sumber: BEDCA (Spain) 878 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat