Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Yogurt low fat, 0.1 % fat
Kalori & fakta pemakanan
34
kalorikcal setiap 100 g
Protein4.2 g
Karbo3.8 g
Lemak0.2 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 34 kcal —
- Protein 4.2 g 8%
- Karbohidrat 3.8 g 1%
- Lemak 0.2 g 0%
- Lemak tepu 0.1 g 1%
- Serat 0 g 0%
- Gula 3.8 g —
- Natrium 37 mg 2%
- Kolesterol 2.7 mg 1%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 0 µg 0%
- Vitamin D 0.04 µg 0%
- Vitamin E 0.01 mg 0%
- Vitamin K 0 µg 0%
- Tiamina (B1) 0.04 mg 3%
- Riboflavin (B2) 0.17 mg 13%
- Niasin (B3) 0.1 mg 1%
- Asid pantotenik (B5) 0.34 mg 7%
- Vitamin B6 0.05 mg 3%
- Biotin (B7) 1 µg 3%
- Folat (B9) 23 µg 6%
- Vitamin B12 0.26 µg 11%
- Kolin 15.2 mg 3%
Mineral
- Kalsium 149 mg 11%
- Zat besi 0.02 mg 0%
- Magnesium 12.8 mg 3%
- Fosforus 105 mg 8%
- Kalium 146 mg 3%
- Zink 0.48 mg 4%
- Kuprum 0.01 mg 1%
- Mangan 0 mg 0%
- Selenium 3.7 µg 7%
- Iodin 13 µg 9%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 34 | 4.2 g | 3.8 g | 0.2 g |
| 50 g | 50 g | 17 | 2.1 g | 1.9 g | 0.1 g |
| 150 g | 150 g | 51 | 6.3 g | 5.7 g | 0.3 g |
| 200 g | 200 g | 68 | 8.4 g | 7.6 g | 0.4 g |
| 250 g | 250 g | 85 | 11 g | 9.5 g | 0.5 g |
Makanan serupa
- Yogurt plain low fat 1.5 % fat43 kcal / 100 g
- Yogurt with fruit 0.4 % fat74 kcal / 100 g
- Cream yoghurt113 kcal / 100 g
- Skyr 0.2 % fat61 kcal / 100 g
- Milk skimmed 0.1 % fat33 kcal / 100 g
- Cream yoghurt with fruit130 kcal / 100 g
- Yoghurt a+ fatfree 1 ug vitamin d low-lactose39 kcal / 100 g
- Yoghurt whole milk with fruit88 kcal / 100 g
- Ymer low fat57 kcal / 100 g
- Iogurte magro natural42 kcal / 100 g
Soalan tentang Yogurt low fat, 0.1 % fat
Berapa kalori dalam 100 g Yogurt low fat, 0.1 % fat?
100 g Yogurt low fat, 0.1 % fat mengandungi 34 kcal, dengan 4.2 g protein, 3.8 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Yogurt low fat, 0.1 % fat?
50 g Yogurt low fat, 0.1 % fat mengandungi 17 kcal, dengan 2.1 g protein, 1.9 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Yogurt low fat, 0.1 % fat?
150 g Yogurt low fat, 0.1 % fat mengandungi 51 kcal, dengan 6.3 g protein, 5.7 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Yogurt low fat, 0.1 % fat?
200 g Yogurt low fat, 0.1 % fat mengandungi 68 kcal, dengan 8.4 g protein, 7.6 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Yogurt low fat, 0.1 % fat?
250 g Yogurt low fat, 0.1 % fat mengandungi 85 kcal, dengan 11 g protein, 9.5 g karbohidrat dan 0.5 g lemak.
Sumber: Frida (Denmark) 1598 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat