Ketahui apa yang ada di pinggan anda
tomat tin dikupas
Kalori & fakta pemakanan
dalam jus, pepejal dan cecair
22
kalorikcal setiap 100 g
Protein0.8 g
Karbo3.2 g
Lemak0.3 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 22 kcal —
- Protein 0.8 g 2%
- Karbohidrat 3.2 g 1%
- Lemak 0.3 g 0%
- Lemak tepu 0 g 0%
- Serat 1.9 g 7%
- Gula 2.6 g —
- Natrium 10 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 22.1 µg 2%
- Vitamin C 12.6 mg 14%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin K 2.9 µg 2%
- Tiamina (B1) 0.58 mg 48%
- Riboflavin (B2) 0.06 mg 4%
- Niasin (B3) 0.71 mg 4%
- Asid pantotenik (B5) 0.12 mg 2%
- Vitamin B6 0.11 mg 6%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 33 mg 3%
- Zat besi 0.57 mg 3%
- Magnesium 10 mg 2%
- Fosforus 17 mg 1%
- Kalium 191 mg 4%
- Zink 0.12 mg 1%
- Kuprum 0.05 mg 6%
- Mangan 0.07 mg 3%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 22 | 0.8 g | 3.2 g | 0.3 g |
| 50 g | 50 g | 11 | 0.4 g | 1.6 g | 0.1 g |
| 150 g | 150 g | 33 | 1.2 g | 4.7 g | 0.4 g |
| 200 g | 200 g | 44 | 1.6 g | 6.3 g | 0.5 g |
| 250 g | 250 g | 55 | 2 g | 7.9 g | 0.6 g |
Makanan serupa
- Tomato dikupasdalam tin18 kcal / 100 g
- Tomato dalam tinmerah, masak, dibungkus dalam jus tomato16 kcal / 100 g
- Isi tomatotanpa kulit, dalam tin23 kcal / 100 g
- Puri tomatodalam tin48 kcal / 100 g
- Jus dan isi tomatomasak, dalam tin22 kcal / 100 g
- Pes tomatopekat, dalam tin99 kcal / 100 g
- Nanas tindalam jus nanas, pepejal dan cecair55 kcal / 100 g
- Pic dalam tinberbiji, dalam sirap cair, pepejal dan cecair60 kcal / 100 g
- Purizi tomatodalam tin, puri tomato separuh pekat 11%46 kcal / 100 g
- Jus tomato penuhdalam tin dengan jus tomato, tidak ditoskan19 kcal / 100 g
Soalan tentang tomat tin dikupas
Berapa kalori dalam 100 g tomat tin dikupas?
100 g tomat tin dikupas mengandungi 22 kcal, dengan 0.8 g protein, 3.2 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g tomat tin dikupas?
50 g tomat tin dikupas mengandungi 11 kcal, dengan 0.4 g protein, 1.6 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g tomat tin dikupas?
150 g tomat tin dikupas mengandungi 33 kcal, dengan 1.2 g protein, 4.7 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g tomat tin dikupas?
200 g tomat tin dikupas mengandungi 44 kcal, dengan 1.6 g protein, 6.3 g karbohidrat dan 0.5 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g tomat tin dikupas?
250 g tomat tin dikupas mengandungi 55 kcal, dengan 2 g protein, 7.9 g karbohidrat dan 0.6 g lemak.
Sumber: ANSES–Ciqual (France) 20137 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat