Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Minuman berasaskan tumbuhan
Kalori & fakta pemakanan
pra-bungkus, purata
44
kalorikcal setiap 100 g
Protein2.7 g
Karbo2.4 g
Lemak2.3 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 44 kcal —
- Protein 2.7 g 5%
- Karbohidrat 2.4 g 1%
- Lemak 2.3 g 3%
- Lemak tepu 0.3 g 1%
- Serat 0.6 g 2%
- Gula 1.3 g —
- Natrium 25.7 mg 1%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 8.5 µg 1%
- Vitamin D 0.36 µg 2%
- Vitamin K 4 µg 3%
- Tiamina (B1) 0.03 mg 3%
- Riboflavin (B2) 0.02 mg 1%
- Niasin (B3) 0.11 mg 1%
- Asid pantotenik (B5) 0.08 mg 2%
- Vitamin B6 0.04 mg 2%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 25.9 mg 2%
- Zat besi 0.43 mg 2%
- Magnesium 16 mg 4%
- Fosforus 43.4 mg 3%
- Kalium 121 mg 3%
- Zink 0.21 mg 2%
- Kuprum 0.12 mg 13%
- Mangan 0.16 mg 7%
- Selenium 6 µg 11%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 44 | 2.7 g | 2.4 g | 2.3 g |
| 50 g | 50 g | 22 | 1.3 g | 1.2 g | 1.2 g |
| 150 g | 150 g | 65 | 4 g | 3.6 g | 3.5 g |
| 200 g | 200 g | 87 | 5.4 g | 4.8 g | 4.7 g |
| 250 g | 250 g | 109 | 6.7 g | 6 g | 5.8 g |
Makanan serupa
Soalan tentang Minuman berasaskan tumbuhan
Berapa kalori dalam 100 g Minuman berasaskan tumbuhan?
100 g Minuman berasaskan tumbuhan mengandungi 44 kcal, dengan 2.7 g protein, 2.4 g karbohidrat dan 2.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Minuman berasaskan tumbuhan?
50 g Minuman berasaskan tumbuhan mengandungi 22 kcal, dengan 1.3 g protein, 1.2 g karbohidrat dan 1.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Minuman berasaskan tumbuhan?
150 g Minuman berasaskan tumbuhan mengandungi 65 kcal, dengan 4 g protein, 3.6 g karbohidrat dan 3.5 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Minuman berasaskan tumbuhan?
200 g Minuman berasaskan tumbuhan mengandungi 87 kcal, dengan 5.4 g protein, 4.8 g karbohidrat dan 4.7 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Minuman berasaskan tumbuhan?
250 g Minuman berasaskan tumbuhan mengandungi 109 kcal, dengan 6.7 g protein, 6 g karbohidrat dan 5.8 g lemak.
Sumber: ANSES–Ciqual (France) 18112 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat