Ketahui apa yang ada di pinggan anda

Bar Butterfinger

Kalori & fakta pemakanan

gula-gula, nestle

459
kalorikcal setiap 100 g
Protein5.4 g
Karbo71 g
Lemak19 g

Fakta pemakanan

Bagi setiap 100 g% NH
  • Kalori 459 kcal —
  • Protein 5.4 g 11%
  • Karbohidrat 71 g 26%
  • Lemak 19 g 24%
  • Lemak tepu 9.5 g 48%
  • Serat 2 g 7%
  • Gula 46 g —
  • Natrium 230 mg 10%
  • Kolesterol 0 mg 0%

Vitamin & mineral

Bagi setiap 100 g% NH

Vitamin

  • Vitamin A 0 µg 0%
  • Vitamin C 0 mg 0%
  • Vitamin D 0 µg 0%
  • Vitamin E 1.7 mg 11%
  • Vitamin K 2.2 µg 2%
  • Tiamina (B1) 0.12 mg 10%
  • Riboflavin (B2) 0.06 mg 5%
  • Niasin (B3) 2.6 mg 17%
  • Asid pantotenik (B5) 0.37 mg 7%
  • Vitamin B6 0.07 mg 4%
  • Folat (B9) 28 µg 7%
  • Vitamin B12 0.04 µg 2%
  • Kolin 15 mg 3%

Mineral

  • Kalsium 36 mg 3%
  • Zat besi 0.79 mg 4%
  • Magnesium 48 mg 11%
  • Fosforus 97 mg 8%
  • Kalium 220 mg 5%
  • Zink 1 mg 9%
  • Kuprum 0.19 mg 21%
  • Mangan 0.49 mg 21%
  • Selenium 2.9 µg 5%

Kalori mengikut hidangan

HidanganBeratKaloriProteinKarboLemak
100 g100 g4595.4 g71 g19 g
1 hidangan60 g2753.2 g43 g11 g
2 hidangan120 g5516.5 g85 g23 g
½ hidangan30 g1381.6 g21 g5.7 g
3 hidangan180 g8269.7 g128 g34 g
4 hidangan240 g110213 g170 g45 g
50 g50 g2302.7 g36 g9.5 g
150 g150 g6898.1 g106 g28 g
200 g200 g91811 g142 g38 g
250 g250 g114814 g177 g47 g

Soalan tentang Bar Butterfinger

Apakah rasa dan tekstur Bar Butterfinger?

Bar ini menggabungkan salutan coklat dengan inti gula-gula kacang tanah yang rangup dan berlapis; intinya mudah hancur apabila digigit.

Bagaimana cara mencairkan Bar Butterfinger untuk dijadikan topping?

Untuk mengekalkan tekstur rangup, jangan cairkan seluruh bar. Cincang kasar dan taburkan pada aiskrim, kek atau biskut selepas hidangan itu siap.

Bagaimana cara menyimpan Bar Butterfinger supaya kekal rangup?

Simpan bar yang masih berbungkus di tempat yang sejuk dan kering, jauh daripada cahaya matahari dan haba. Selepas dibuka, balut rapat supaya salutan coklat tidak menyerap bau atau kelembapan.

Hidangan apa yang sesuai ditambah dengan Bar Butterfinger?

Cincangan bar ini sedap ditaburkan pada aiskrim vanila, brownies atau kek cawan, dan boleh dicampurkan ke dalam adunan biskut pada penghujung penyediaan supaya kepingannya tidak hancur terlalu halus.

Bolehkah Bar Butterfinger digantikan dengan bar rangup Butterfinger?

Boleh; kedua-duanya mempunyai rasa dan inti rangup yang serupa. Bar rangup Butterfinger mengandungi 6.7 g protein setiap 100 g, berbanding 5.4 g dalam Bar Butterfinger.

Apakah alergen yang mungkin ada dalam Bar Butterfinger?

Bar ini mengandungi kacang tanah dan lazimnya juga bahan berasaskan susu dan soya. Semak senarai ramuan pada bungkusan untuk mengenal pasti alergen serta kemungkinan pencemaran silang.

Bolehkah Bar Butterfinger diberi kepada anjing?

Jangan berikan kepada anjing: coklat boleh membahayakannya, dan gula-gula serta kandungan lemaknya juga tidak sesuai sebagai makanan haiwan.

Berapa banyak tenaga dalam satu Bar Butterfinger?

Satu bar 60 g membekalkan 275 kcal. Bar saiz mini 18 g membekalkan 83 kcal.

Sumber: USDA FoodData Central 167565 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat