Vit hva du har på tallerkenen

Popsicle-is

Kalorier og næringsinnhold

appelsin, kirsebær, druer, sukkerfri

21
kalorierkcal per 100 g
Protein0 g
Karbo5,1 g
Fett0 g

Næringsinnhold

Per 100 g% av dagsbehov
  • Kalorier 21 kcal —
  • Protein 0 g 0%
  • Karbohydrat 5,1 g 2%
  • Fett 0 g 0%
  • Mettet fett 0 g 0%
  • Fiber 0 g 0%
  • Sukkerarter 1,5 g —
  • Natrium 10 mg 0%
  • Kolesterol 0 mg 0%

Vitaminer og mineraler

Per 100 g% av dagsbehov

Vitaminer

  • Vitamin C 10,4 mg 12%
  • Vitamin D 0 µg 0%

Mineraler

  • Kalsium 0 mg 0%
  • Jern 0,67 mg 4%
  • Magnesium 1 mg 0%
  • Fosfor 0 mg 0%
  • Kalium 11 mg 0%
  • Sink 0,47 mg 4%
  • Kobber 0 mg 0%
  • Mangan 0 mg 0%

Kalorier per porsjon

PorsjonVektKalorierProteinKarboFett
100 g100 g210 g5,1 g0 g
50 g50 g110 g2,6 g0 g
150 g150 g320 g7,7 g0 g
200 g200 g420 g10 g0 g
250 g250 g530 g13 g0 g

Spørsmål om Popsicle-is

Hvordan lager du Popsicle-is hjemme?

Hell saft, juice eller most frukt i ispinneformer, sett i ispinner og frys i minst 4–6 timer ved −18 °C. La formene stå et øyeblikk i lunkent vann, så løsner isen lettere.

Hvor lenge må Popsicle-is fryse før den er klar?

Regn med minst 4–6 timer i en fryser på −18 °C; store former kan trenge natten over. Isen er klar når den er fast helt inn til pinnen.

Hvordan oppbevarer du Popsicle-is etter at den er laget?

Ta isen ut av formene når den er frossen, og pakk hver pinne tett i bakepapir eller legg dem i en lufttett frysepose. Oppbevar dem ved −18 °C, så tar de mindre smak fra andre matvarer.

Hva passer godt sammen med Popsicle-is?

Server den med friske bær eller skiver av frukt for en enkel dessert. En syrlig variant med sitron eller lime passer også godt etter et søtt måltid.

Hva kan du bruke i stedet for Popsicle-is?

Fruktis er et nærliggende alternativ, særlig hvis du vil ha en ispinne med tydelig fruktsmak. Frosne bær eller bananbiter på pinne er også enkle å lage hjemme.

Kan små barn spise Popsicle-is?

Små barn bør sitte rolig og være under oppsyn mens de spiser is på pinne; pinnen og harde isbiter kan gi kvelningsfare. Velg en myk is uten harde fruktbiter, og ta bort pinnen for de aller minste.

Kilde: Canadian Nutrient File 5858 · per 100 g · karbohydrat etter EU-merking, fiber ikke inkludert