Ketahui apa yang ada di pinggan anda
bawang cincang sejuk beku
Kalori & fakta pemakanan
direbus, ditos
28
kalorikcal setiap 100 g
Protein0.8 g
Karbo4.8 g
Lemak0.1 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 28 kcal —
- Protein 0.8 g 2%
- Karbohidrat 4.8 g 2%
- Lemak 0.1 g 0%
- Lemak tepu 0 g 0%
- Serat 1.8 g 6%
- Gula 2.9 g —
- Natrium 12 mg 1%
- Kolesterol 0 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 0 µg 0%
- Vitamin C 2.6 mg 3%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin E 0.01 mg 0%
- Vitamin K 0.3 µg 0%
- Tiamina (B1) 0.02 mg 2%
- Riboflavin (B2) 0.03 mg 2%
- Niasin (B3) 0.14 mg 1%
- Asid pantotenik (B5) 0.1 mg 2%
- Vitamin B6 0.07 mg 4%
- Folat (B9) 13 µg 3%
- Vitamin B12 0 µg 0%
- Kolin 4.4 mg 1%
Mineral
- Kalsium 16 mg 1%
- Zat besi 0.3 mg 2%
- Magnesium 6 mg 1%
- Fosforus 19 mg 2%
- Kalium 108 mg 2%
- Zink 0.07 mg 1%
- Kuprum 0.02 mg 2%
- Mangan 0.07 mg 3%
- Selenium 0.4 µg 1%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 28 | 0.8 g | 4.8 g | 0.1 g |
| 50 g | 50 g | 14 | 0.4 g | 2.4 g | 0.1 g |
| 150 g | 150 g | 42 | 1.2 g | 7.2 g | 0.2 g |
| 200 g | 200 g | 56 | 1.5 g | 9.6 g | 0.2 g |
| 250 g | 250 g | 70 | 1.9 g | 12 g | 0.3 g |
Makanan serupa
- Bawang keseluruhan sejuk bekudirebus, ditos28 kcal / 100 g
- Bawang besar keseluruhan bekudimasak, direbus, ditos, tanpa garam28 kcal / 100 g
- Bayam sejuk bekudirebus, ditos34 kcal / 100 g
- Kacang pea dan bawangbeku, direbus, ditoskan45 kcal / 100 g
- Kacang pea hijau sejuk bekudirebus, ditos78 kcal / 100 g
- Asparagus sejuk bekudirebus, ditos18 kcal / 100 g
- Bayam bekubeku, dicincang atau berdaun, dimasak, direbus, ditos, tanpa garam34 kcal / 100 g
- Kubis collard sejuk bekudirebus, ditos36 kcal / 100 g
- Lobak merahbeku, direbus, ditos37 kcal / 100 g
- Sayur campursejuk beku, direbus, ditos65 kcal / 100 g
Soalan tentang bawang cincang sejuk beku
Berapa kalori dalam 100 g bawang cincang sejuk beku?
100 g bawang cincang sejuk beku mengandungi 28 kcal, dengan 0.8 g protein, 4.8 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g bawang cincang sejuk beku?
50 g bawang cincang sejuk beku mengandungi 14 kcal, dengan 0.4 g protein, 2.4 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g bawang cincang sejuk beku?
150 g bawang cincang sejuk beku mengandungi 42 kcal, dengan 1.2 g protein, 7.2 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g bawang cincang sejuk beku?
200 g bawang cincang sejuk beku mengandungi 56 kcal, dengan 1.5 g protein, 9.6 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g bawang cincang sejuk beku?
250 g bawang cincang sejuk beku mengandungi 70 kcal, dengan 1.9 g protein, 12 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Sumber: Canadian Nutrient File 2141 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat